Bahçeli konuştu destek Davutoğlu ve Karamollaoğlu'ndan geldi

Bahçeli konuştu destek Davutoğlu ve Karamollaoğlu'ndan  geldi
Gazze'deki gelişmeler 'yeni bir ittifak mı kuruluyor' dedirtiyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün çatışmaların sona ermesinde Türkiye'nin aktif rol alması gerektiğini öne sürdü. Bu açıklamaya destek beklendiği gibi AKP'den değil seçimlere Millet İttifakı çatısı altında giren Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu'ndan geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların sona ermesinde Türkiye'nin rol alması gerektiğini belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye; "Sayın Devlet Bahçeli’ye Filistin konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Tarihimizin, inancımızın ve insanlığımızın gereği olan çağrısını destekliyorum" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Türkiye'nin İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların sona ermesinde rol alması gerektiğine dikkat çeken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla teşekkür etti.

Bahçeli'nin, açıklamasını alıntılayan Karamollaoğlu'nun paylaşımı şöyle:

"Sayın Devlet Bahçeli’ye Filistin konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Tarihimizin, inancımızın ve insanlığımızın gereği olan çağrısını destekliyorum."

BİR DESTEK DE AHMET DAVUTOĞLU'NDAN

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Atılan her adımı ve yapılan her çağrıyı desteklediğimiz gibi Devlet Bahçeli’nin Gazze ve Filistinli kardeşlerimiz için dile getirdiği ifadeleri de takdirle karşılıyor, destekliyorum" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, "İki haftadır Gazze’de zincirleme insani felaketler yaşanmaktadır. Soykırım raddesine ulaşan hunhar saldırılar artık sabır ve tahammül sınırlarını çoktan aşmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır" açıklamasının ardından Bahçeli'ye bir destek de Davutoğlu'ndan geldi.

Davutoğlu, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Günlerdir algı yönetimi ve provokatif çıkışlar ile Gazze’de yaşanan katliamı perdelemeye çalışanlara rağmen, bu insanlık suçuna dur demek adına atılan her adımı ve yapılan her çağrıyı desteklediğimiz gibi; sayın Devlet Bahçeli’nin Gazze ve Filistinli kardeşlerimiz için dile getirdiği ifadeleri de takdirle karşılıyor, destekliyorum."

Bahçeli'nin Gazze için yaptığı çağrıya Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bu akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla destek vermişti

BAHÇELİ NE DEDİ?

Devlet Bahçeli'den dikkat çeken 'Gazze' çıkışı: 'Eğer 24 saat içinde ateşkes sağlanmazsa...'

Sosyal medyadan yeni bir çağrıda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Eğer 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır" dedi.

Etiketler :