AYM Törenine Giderken Saçlarını Taradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin 62. kuruluş yıl dönümü ile yeni üyesi Prof. Dr. Ömer Çınar'ın ant içme törenine katıldı. Erdoğan'ın törene giderken saçlarını taraması dikkat çekti.

Törende ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaköse ve çeşitli yargı mensupları da bulundu.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kadir Özkaya, törende yaptığı açılış konuşmasında, AYM'nin yeni üyesi Ömer Çınar'ı tebrik ederek, ülkeye sağlayacağı katkıların önemini vurguladı. Özkaya, hakimlerin tarafsız ve bağımsız olarak adaleti sağlaması gerektiğini belirterek, bağımsız ve tarafsız yargının varlığının bu ilkeler üzerine inşa edildiğini ifade etti.

MANSUR YAVAŞ DA TÖRENDEYDİ

Anayasa Mahkemesi'nin 62. kuruluş yıl dönümü ve yeni üye Prof. Dr. Ömer Çınar'ın göreve başlaması dolayısıyla düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaköse ve çeşitli yargı mensupları da katıldı. Törende konuşma yapan AYM Başkanı Kadir Özkaya, yeni üye Ömer Çınar'ı tebrik ederek ülkeye sağlayacağı katkılar için umutlarını dile getirdi. Özkaya, AYM'nin liyakatli üyelerinden oluşan yapısının, yeni üyenin de bu geleneği sürdüreceğine inancını ifade etti.

Etiketler :