Ankara'da Kulaktan Kulağa Yayılan İlginç Yakınlaşma

Ankara'da Kulaktan Kulağa Yayılan İlginç Yakınlaşma
Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, Cumhurbaşkanlığı ekibinin Akşener ve ekibiyle yakın ilişkide olduğunu, yakınlaşmanın perde arkasında ilginç hesapların olduğunu yazdı.

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, AKP'nin Meral Akşener'in genel başkanlığı bırakacağını açıklamasının İYİ Parti'yi yakından izlediğinin, Cumhurbaşkanlığı ekibinin yakın ilişkide olduğunun kulislerde konuşulduğunu kaydetti.

aksener-erdogan1.jpg

31 Mart seçimlerine hür ve müstakil girip başarısız çıkan ve üst düzey istifaların art arda geldiği İyi Parti'nin AKP'yle görüştüğü iddiası gündemdeki yerini koruyor.

Gazeteci Nuray Babacan da yazısında şu ifadeleri kullandı:

aksener-erdogan2.jpg

"AKP kulislerinde, İYİ Parti’deki gelişmeler de yakından izleniyor. Cumhur İttifakı’nın seçim sürecinde ve sonrasında bu partiye gösterdiği ilgiyi farklı okuyanlar var. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in siyasete veda etmemesi için gösterilen çabanın altında, bu partinin milletvekillerine duyulacak ihtiyaç gösteriliyor. Olası bir ‘anayasa değişikliği’ veya kritik kararlarda 38 milletvekilinin işe yarayacağı hesabı yapılıyor. Bu arada, Cumhurbaşkanlığı ekibinin Akşener ve ekibiyle yakın ilişkide olduğu da iddialar arasında..."

Etiketler :