Akşener'in Başdanışmanı Desteklediği Adayı Açıkladı!

Akşener'in Başdanışmanı Desteklediği Adayı Açıkladı!
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanlarından olan, emekli Albay Orkun Özeller sosyal medyadan yaptığı açıklama ile genel başkan olmasını istediği ismi açıkladı.

'Kurultay' kararı alınan İYİ Parti'de hareketlilik sürüyor. 27 Nisan'a sayılı günler kala; Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanlarından olan emekli Albay Orkun Özeller'den dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Özeller, yaptığı açıklamada, genel başkan olmasını istediği ismi açıkladı.

AKALIN'I DESTEKLEYECEK

"27 Nisan’da yapılacak İYİ Parti Olağanüstü Kongresi’nde oy kullanamayacağım ama iki buçuk yıldır İYİ Parti ile siyasetin içinde yer almam; bir dönem milletvekili aday adaylığı ve bir dönem belediye başkanlığı adaylığı ile elini taşın altına koyanlardan biri olmam nedeniyle kongre süreci ile ilgili görüşlerimi ifade etme hakkına sahip olduğuma inanıyorum" diyen Özeller, şu ifadeleri kullandı:

"Adayların üçü de birbirinden kıymetli siyasetçilerdir. Üçü de benim gibi milliyetçi altyapıdan gelmektedirler. Üçü de çok tecrübelidir. Fakat birisi genel başkan olacaktır. Benim kriterlerime göre partiyi yönetecek kişinin ülkeyi de yönetmeye talip olduğu gerçeğinden yola çıkarak genç ve dinamik bir lider tarafından yolun yürünmesi gerekmektedir. Tarih her zaman genç liderlerin zaferlerine tanıklık etmiştir. O nedenle Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın başkanlarımızın aksaçlı abiler olarak katkı sağlayacağı İYİ Parti’ye; hukuk bilgisi olan, Ergenekon davalarında avukatlık yaparak FETÖ’nün ne olduğunu çok iyi bilen, çiftçilik yaparak ülkeye katma değer yaratan Tolga Akalın’ın genel başkan olmasının partiye ve ülkeye fayda sağlayacağına inanıyorum."

Özeller'in açıklaması şöyle: