AKP’nin Ankara adayı Altınok’un 'Başkent Kart' vaadine Mansur Yavaş’tan yanıt: 'Biz üç yıldır uyguluyoruz'

AKP’nin Ankara adayı Altınok’un 'Başkent Kart' vaadine Mansur Yavaş’tan yanıt: 'Biz üç yıldır uyguluyoruz'
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP'nin Ankara adayı Turgut Altınok’un “Başkent Kart” vaadine “Biz üç yıldır uyguluyoruz. Sayın başkan, Meclis’e gelmediği için bizi takip de etmemiş anlaşılan. Takip edilmek güzel bir şey” sözleriyle yanıt verdi.

Sincan Belediyesi tarafından inşa edilen Mevlana Spor Kompleksi’nin açılışında Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Sincanlılardan destek istemişti.

Altınok, emekliler için “Başkent Kart” vaadinde bulunarak şunları söylemişti:
“Emeklerimize ayda 5 bin lira sosyal refah desteği vereceğiz. Doğalgaz desteği 1000 lira vereceğiz. Kart vereceğiz, yine 2 bin 500 liralık bir kart vereceğiz. Başkent kart. Pazardan alışveriş yapsın vatandaşımız. Gitsin kasaptan alışveriş yapsın, tuhafiyeciden alışveriş yapsın, ayakkabısını alsın. Ne ihtiyacı varsa alsın. Bu alışverişi de nereden yapacak? Mahalle bakkallarından yapacak. Efendim o büyük marketlerimiz var ya onlardan değil. Mahalle esnafımız, konfeksiyoncusu, kasabı, manavı, zücaciyeciden yapacak. Vatandaşımız gidecek, ayda 2 bin 500 liralık alışverişini yapabilecek inşallah...”

YAVAŞ'TAN YANIT: 'BİZ 3 YILDIR UYGULUYORUZ'

Bugün basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Altınok’un vaadini halihazırda uyguladıklarına dikkat çekerek şöyle konuştu:
“Valla biz üç yıldır uyguluyoruz. Sayın başkan, Meclis’e gelmediği için bizi takip de etmemiş anlaşılan. Takip edilmek güzel bir şey”

Etiketler :