AKP'li Milletvekili, Adalet Bakan Yardımcısından torpil İstedi! Kameralara yansıyan görüntüye Adalet Bakanı'ndan ilk açıklama

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can, cep telefonu üzerinden torpil pazarlığı yaparken kameralara yakalandı. AKP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin torpil mesajları yolladığı Bakan Yardımcısı Can, kameralardan kaçamadı. Gündemi sarsan görüntüler Adalet Bakanı'na da soruldu.

14 Mayıs seçimlerinden önce iktidar tarafından "Mülakatlar kaldırılacak" vaadi lafta kaldı. Bunu en net gösteren fotoğraf karesi de kameralara yakalandı. AKP eliyle torpil iddiaları tartışılmaya devam ediyor.

Son olarak geçmişte yapmış olduğu "FETÖ'yü ziyaret ettim. Siyaset ve bürokraside yükselme o yolla oluyordu" ifadeleri ile gündeme gelen Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can, bu kez başka bir skandal ile Türkiye gündemine oturdu.

BAKAN'DAN İLK AÇIKLAMA

Görüntü gündeme oturdu, gazeteciler Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a da soruldu. Tunç, şunları söyledi:
"Bakan yardımcımızla ilgili basına intikal eden husuları gördük. Tek bir isteiğimiz var liyakat. Bakan yardımcısına toplumun değişik kesimlerinden talepler gelir. Bunların değerlendirmesini yapacak olan komisyonlardır. Referanslar olabilir, başka talepler olabilir. Komsiyonlar bu işin liyakatına bakar. Tek kriterimiz liyakattır. Bize herkes ulaşabilir, mail atabilir, cep telefonlarımıza mesaj atabilir. Değerlendirecek olan komisyonlardır. Çeşitli sınavlardan geçerler sonrasında sonrasında da liyakatı esas alan kriterimiz vardır, bundan şaşmayız. Torpil iddiasını reddediyoruz."

TORPİL PAZARLIĞI YAPARKEN KAMERALARA YAKALANDI

Fox TV'nin haberine göre; görevde yükselme sınavı için torpil olduğu iddia edilen mesajlara tek tek yanıt verdiği görülen Can'ın yapılacakları özel kalem müdürüne havale ettiği görüldü. Can’ın bir mesaja “Abi notumuzu aldık takip edeceğiz inşallah” diye yanıt vermesi dikkat çekti. Can'a mesaj atanlar arasında CHP'den Memleket Partisi'ne oradan da AKP'ye geçen Mehmet Ali Çelebi'nin yer alması dikkat çekti.

TORPİL İSTEYEN AKP’Lİ MEHMET ALİ ÇELEBİ’DEN AKLA ZİYAN SAVUNMA

Tepkiler üzerine Çelebi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "şehit yakını olduğu için hassasiyet gösterilmesinin" torpil olarak gösterildiğini savundu.

Etiketler :