AKP Söz Verdiği Yolu Hala Yapmadı. "O Yolun Yapımı 20-30 Yıl Sürecek"

AKP Söz Verdiği Yolu Hala Yapmadı. "O Yolun Yapımı 20-30 Yıl Sürecek"
AKP seçimden önce yapılacağını söylediği "ölümlü yol" olarak bilinen Eskişehir'deki yolun yapımını unuttu. CHP'li Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Buradan Kırka’ya kadar oradan Seyitgazi’ye kadar yol yapılacak ama iki kamyon bir kepçeyle bu yolun yapılması 20-30 yıl sürecek." dedi.

AKP seçimi kaybetti, yol vaadini unuttu.

AKP'nin Eskişehir'de yapmayı vaat ettiği yolun yapımının unutulması CHP'li Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in merceğine takıldı. Çakıözer Kırka-Seyitgazi-Afyonkarahisar karayolunun seçimden önce AKP tarafından yapılacağının sözünün verildiğini belirtti. Yapılmayan yola ilişkin Çakırözer şunları söyledi, "Şantiye alanında iki tane kamyon, bir tane kepçe var. İki kamyon bir kepçeyle bu yolun yapılması 20-30 yıl sürecek."

Kırka-Seyitgazi-Afyonkarahisar karayolunda 2010 yılından bu yana meydana gelen toplam 1472 trafik kazasında 51 kişi hayatını kaybetti, 2 bin 258 kişi yaralandı.

"SEÇİMDEN 3 HAFTA ÖNCE AÇILIŞ YAPTILAR"

Yerel seçimlere bir ay kala AK Parti Milletvekili Fatih Dönmez ve beraberindeki heyet, Karayolları 4. Bölge Müdürü ile yolu yapacağı ileri sürülen firma yetkilileriyle Seyitgazi’nin Kırka Mahallesi’nde açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamada “Şantiye kurulum çalışmaları başladı. İnşallah en kısa süre içerisinde bu yol çalışmasını bitireceğiz. Muhalefet bunu maalesef zaman zaman kötüye kullanıyor. Ama onlara da buradan bir davette bulunmak istiyorum, gelsinler çalışmayı yerinde görsünler" sözlerine değinilmişti.

yol2.jpeg

"YOLUN YAPILMASI 20-30 YIL SÜRER"

Utku Çakırözer, bölgede yaşanan trafik kazası sonrasında olay yerine giderek açıklamalarda bulundu.

"İşte ‘Seyitgazi-Kırka-Afyon yolunu yapıyoruz’ dedikleri şantiye alanı. Şantiye alanında iki tane kamyon, bir tane kepçe var. Şu anda mesai saatleri içindeyiz. ‘Çalışıyoruz’ dediler, çalışmalarını istiyoruz. Buradan Kırka’ya kadar oradan Seyitgazi’ye kadar yol yapılacak ama iki kamyon bir kepçeyle bu yolun yapılması 20-30 yıl sürecek. O yüzden bir an önce buraya gerçekten milleti kandırmayacaklarsa o şantiye o şirket gelsin, kamyonlarını-araçlarını getirsin. Böyle şantiye olmaz. Şantiye yaptık diye seçimden 3 hafta önce burada açılış yaptılar. Şimdi ortada kimse yok. Eğer samimiyet varsa Karayolları Genel Müdürlüğü’ne, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Kim ise müteahhidi gelsin araçlarını bu şantiyeye getirsin, burayı yapsınlar. Yapmayacaklarsa da Eskişehirliye yalan söylemesinler. Biz bu yolun yapılmasını istiyoruz. Üzerimize düşen bir şey varsa tabii ki hazırız. Ama gördüğünüz gibi araçlar duruyor. Öyle bir düzlük yapılmış ortada başka bir şeyde yok."

Kaynak:ANKA