AKP ile CHP Bayramlaşmasına Damga Vuran Sözler!

AKP ile CHP Bayramlaşmasına Damga Vuran Sözler!
Ramazan Bayramı'nın ikinci günü, Ankara'da siyasi partiler arasında geleneksel bayramlaşmalar gerçekleşti. Bu yılki bayramlaşmalarda dikkat çeken mesajlar verildi.

Günün ilk bayramlaşması AK Parti ve CHP arasında gerçekleşti. AK Parti heyetine MKYK Üyesi Hasan Sert başkanlık yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka başkanlığındaki heyet tarafından karşılanan AK Parti heyeti, CHP Genel Merkezi'nde bayramlaştı.

Bayramlaşmada ekonomi ve birlikte çalışma mesajları ön plana çıktı. AK Parti heyeti, ekonominin iyiye gittiğini savunurken, CHP heyeti ise ekonominin sorunlu olduğunu ve çözüm için birlikte çalışılması gerektiğini vurguladı.

"HEP BERABER ÇALIŞMA DUYGUSUNDAYIZ"

Bu noktada Nazlıaka, bayramın keyfini çıkaramayan vatandaşlar olduğunu söyledi, “Hepimizin sorunu bunu çözmek. Bir sonraki bayramda gerçek anlamda bayramın yaşanabilmesi için hep beraber çalışma duygusunda olduğumuzu ifade etmek isteriz.” dedi.

İSRAİL SÖZLERİ GÜNDEM OLDU

Bayramlaşmada bir diğer sıcak konu ise İsrail saldırıları altındaki Gazze’ydi. Aylin Nazlıaka, İsrail’e yönelik alınan tedbirleri olumlu karşıladıklarını aktardı, “Nasıl uygulanacağını takip edeceğiz.” dedi. Nazlıaka'nın toplantıda söylediği, “Gazze’yi bombalayan uçakların yakıtının bir kısmı Türkiye’den sağlandı. Ama geç olmak üzere yine de yerinde bir karar oldu. Ters kelepçe ile gözaltına alınan kız kardeşlerimizin de ne kadar doğru bir eylem sergiledikleri doğrulanmış oldu.” sözleri gündem oldu.

AK Parti Genel Merkezi’ndeki bayramlaşmada ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ev sahipliği yaptı. AK Parti heyeti, ziyarette bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir, başkanlığındaki heyetle, AK Parti Genel Merkezi’nde görüşerek bayramlaştı.

Etiketler :