Ağbaba ile Gökçek Arasında 'Trol Çocuğu' Kavgası!

TBMM'de tansiyon yükseldi. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın söz aldığı sırada lafını kesen Osman Gökçek arasında gerilim yaşandı. Seslerin yükseldiği dakikalarda Ağbaba kendisine laf atan Osman Gökçek’e, “Karşımda bir troll çocuğu var troll çocuğuyla muhatap olmuyorum ben. Trollük yapma. Ergen trolü. Sen trolsün” yanıtını verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) ‘Türk Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif’ görüşülürken tansiyon yükseldi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba AKP iktidarına enflasyon üstünden eleştiri yaparken, “O büyük ekonomisti bir susturun her şey düzelir. Manipülasyon ustasısınız. Bir tek sizin suçunuz yok. Salatalık tutarları arttı suçlu kim salatalık. Bir düşman daha vardı kim, kuru soğan ne yaptınız? Soğan depolarını bastınız” dedi.

"KARŞIMDA BİR TROLL ÇOCUĞU VAR"

Bu sözlerinin peşinden AKP sıralarından Osman Göçek, Ağbaba’nın lafını kesti. Ağbaba kendisine laf atan Osman Gökçek’e, “Karşımda bir troll çocuğu var troll çocuğuyla muhatap olmuyorum ben. Trollük yapma. Ergen trolü. Sen trolsün” yanıtını verdi.

İMAMOĞLU'NU HEDEF ALDI

Bunun peşinden kürsüye çıkan Osman Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gazetecilerle birlikte yaptığı Roma ziyaretini hedef aldı. Gökçek, İmamoğlu’nun gezisininde harcanan paranın İstanbul halkının cebinden çıktığını iddia etti.

Gökçek’in sözlerinin peşinden Meclis’te tansiyon iyice yükseldi. Gökçek’in peşinden söz alan CHP Grup Başkanvekili Murat Emir, “Değerli dostlar yanıt verecekmiş gibi gelip oraya buraya saldırınca haklı olamıyorsunuz. Sabaha kadar anlatırız mesele yok. İmamoğlu Roma’ya gitti. Sizin gibi yandaşları seçmedi. 37 gazeteci seçti hiç birinin yandaşlık aidiyeti yok. Özel uçakla gidilmedi Türk Hava Yolları’nın uçağıyla gidildi. Niye gidildi oraya? Avrupa oyunlarının anlaşması imzalandı. Bunlarla övünün. Bu 2037 Dünya Olimpiyatları’nın İstanbul’da yapılması için çok önemli. Orada 1 gece kaldılar. Bir akşam yemeği yediler. Olimpiyat komitesi yemek verdi onu yediler. İsraf yok ortada” diye konuştu.

“OSMAN SEN NİYE ALINDIN?”

Ardından Ağbaba yeniden kürsüye çıkarak, Osman Gökçek’e, “Ben isim vermedim. Omsan sen niye alındın? Melih Gökçek istifa etti. Neden istifa etti? Oğlunu milletvekili yaptınız. Neden İstifa etti. Ankara’yı parsel parsel sattığı için istifa ettirdiniz. Senin baban 1984’ten beri devlet memuru. Keçiören Belediye Başkanlığı yapmış. Milletvekilliği yapmış. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış. Beyaz TV’yi hangi parayla aldı. Spor kulübünü hangi parayla aldı. Kim milletvekilliğinden zengin oluyorsa hırsızdır. Konuşurken haddini bileceksin. Ben bu yaşta servet sahibi olmuşsun gelmiş yemek lafı ediyorsun. Hodri meydan Veli Ağbaba’nın da mal varlığı araştırılsın, senin de araştırılsın, babanın da araştırılsın. Olur mu?” ifadelerini kullandı.