Acılı Kadınların Dayanışması

Acılı Kadınların Dayanışması
15 Temmuz darbe girişiminde oğlunu ve eşini kaybeden Nihal Olçok'tan geçen yıl siyasi bir suikast ile sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'e destek geldi. Olçok dün CHP lideri Özgür Özel ile görüşen Ayşe Ateş’in fotoğrafını alıntılayarak, “Ben başaramadım. Umarım sen başarırsın” diye yazdı.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş dün iki çocuğuyla beraber CHP Genel Merkezi'nde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti. Ziyarette eşinin davasına sahip çıkılmasını isteyen Ayşe Ateş ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanı'nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi. Ancak akabinde MHP'nin grup toplantısı oldu. Devlet Bahçeli her zaman olduğu bizi karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. 'Bunların sırtını sıvazlamayın' dedi. Bence Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu. Bu sebeple Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Sanırım bu sebeple çağrılmadık. Normalde geçen hafta görüşmemiz gerekiyordu. Ancak görüşme gerçekleşmedi. Bahçeli'nin çağrısı sanırım karşılık buldu” dedi.

'Ben Başaramadım'


Ayşe Ateş'in sosyal medyadaki açıklamalarını ve fotoğrafını paylaşan Nihal Olçok, “Bu işler böyle maalesef sevgili Ayşe Hanım. Biri gel der, biri gelme der, biri az öteye kay der. Sonra bir bakmışsın ki herkes kendi hayatında. Sen de usul usul ağlarsın kimseye göstermeden. Ben başaramadım. Umarım sen başarırsın!" dedi. Söz konusu paylaşıma ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı ve MHP lideri Devlet Bahçeli'yi etiketledi.