Ozan Kabak'a 6 maç ceza geliyor

Ozan Kabak'a 6 maç ceza geliyor

Almanya Bundesliga'da Schalke 04 forması giyen milli futbolcu Ozan Kabak, takımının 3-1 kaybettiği Werder Bremen maçında rakip oyuncuya tükürdüğü gerekçesi ile 6 maç ceza alması bekleniyor.

Schalke 04'ün Werder Bremen'e 3-1 yenildiği maçta bir penaltıya neden olan 84. dakikada da 2. sarı karttan oyun dışı kalan Ozan Kabak, 6 maçlık cezayla karşı karşıya. Milli futbolcu, 26. dakikada Ludwig Augustinsson'u faulle durdururken; rakibine tükürdüğü iddia edildi.

Almanya Futbol Federasyonu Ozan Kabak'ın pozisyonu için soruşturma açtı.  Alman Bild gazetesinin haberine göre genç futbolcunun 6 maç ceza alabileceği yazıldı. Rakibe tükürmenin saldırı kategorisinde yer aldığı ve cezasının en az 6 maç men olduğu kaydedildi. Ozan Kabak'ın sosyal medyadan hemen özür dilemesinin ise hafifletici olabileceği belirtildi.

Benzer bir olayın 2019'da yaşandığı hatırlatıldı ve eski Stuttgart'lı Santiago Ascacibar'ın o zaman Leverkusen forması giyen Kai Havertz'e tükürmesi nedeniyle 6 maçla cezalandırıldığı hatırlatıldı.