Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi: Ramazan İpek hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı

Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi: Ramazan İpek hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı

Kendisine işkence eden Ramazan İpek'i öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi. Ramazan İpek hakkında ise yeni bilgiler ortaya çıktı.

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde oturan ve evli olduğu erkek tarafından elleri kelepçelenerek sabaha kadar işkence gören Melek İpek'in tutukluluğuna 'tutukluluğa itiraz' dilekçesi verilerek itiraz edildi. Ramazan İpek ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı.

Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz eden avukatlar,  Antalya Adliyesi'nde gazetecilerin sorularını cevapladı. Avukat Ahmet Onaran çok önemli gelişmeler olduğunu aktararak şu bilgileri verdi:  “Biz bugün burada avukat meslektaşlarımla birlikte tutukluluğa itiraz dilekçisi vermek için toplandık. Biraz sonra itirazımızı yapacağız. Savcılık, çok disiplinli, ciddi, samimi ve hızlı bir soruşturma yürütüyor. Soruşturma derinleştirilmiştir. Dosya kapsamında yeni bilgi ve belgelere ulaşılmış. Olayın sıcaklığından biraz uzaklaşılmış. Maktulün profiline yönelik çok önemli detaylar vardır. Bir kısmı kamuoyu ile paylaşılacak niteliktedir. Bir kısmı da değildir. Maktulün daha önce silahlı tehditten ceza aldığı, iki davadan sanık olarak yargılandığı, bu vakayı işlediği anda dahi dava dışı bir hanımefendinin koruma kararı olmasına rağmen bu işlemi işlemiştir. Maktulün profili bu olayın aydınlatılmasında çok önemlidir"  Onaran, Melek İpek ile cezaevinde gerçekleştirdikleri görüşmeye ilişkin "Melek İpek ile cezaevinde görüştüklerini de sözlerine ekleyen Avukat Onaran, “Dün hastane kontrolleri yapıldı. Tomogrofisi çekildi. Yeni yeni kendine geliyor. Çocukları gayet iyi. Teyzesi, anneannesi ve dedesi bakıyorlar. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çocukların rehabilitasyonu ile ilgililer" ifadelerini kullandı.

"Şiddet ve eziyetine maruz kalan başka bir kadın daha olduğu ortaya çıktı"

Avukat Merve Özer Er ise müvekkillerinin tek mağdur olmadığının ortaya çıktığını ifade ederek, “Maktulün şiddet ve eziyetine maruz kalan başka bir kadın daha olduğu ortaya çıktı. Dosyaya yeni giren belgeler de içimizi acıtmaya devam ediyor maalesef" ifadelerini kullandı.

Avukat Diler Egemenlik de tutukluluğun her zaman cezalandırma yöntemi olarak kullanılmadığına işaret ederek şöyle konuştu:

“Bugün müvekkilimizin mağduriyetinin engellenmesi için devletimizin ona sahip çıkarak güvenliğini sağladığını düşünmekteyiz. Bu arada tehditlerde kullanılan bıçak da bulundu."