Ünlü Oyuncu Jakuzide Ölü Bulunmuştu! 'Polis Birden Fazla Kişiyi Suçluyor'

Ünlü Oyuncu Jakuzide Ölü Bulunmuştu! 'Polis Birden Fazla Kişiyi Suçluyor'
"Friends" dizisinde Chandler Bing karakterini canlandıran ünlü aktör Matthew Perry'nin evinin jakuzisinde ölü bulunmuştu.

54 yaşında gelen bu ani ölüm haberi tüm dünyayı şoke ederken; Perry'nin otopsi sonucu ölümünden neredeyse iki ay sonra yayınlandı. Buna göre oyuncunun aşırı dozda ketamin (atlar için kullanılan bir uyuşturucu ilaç) aldıktan sonra jakuzisinde boğulduğu ortaya çıktı.

SORUŞTURMA YAKINDA TAMAMLANACAK

"Ölüm sonrası kan örneklerinde bulunan yüksek ketamin seviyelerinde, ana ölümcül etkiler hem kardiyovasküler aşırı uyarılma, hem de solunum eksikliğinden kaynaklanacaktır. Matthew Perry'nin bu sebeplerle bilinç kaybına uğradığı sırada suyun altına dalmış olma ihtimali nedeniyle boğulma da ölüm sebebine katkıda bulunmaktadır."

SORUŞTURMA YAKINDA TAMAMLANACAK

People'ın haberine göre; polisin, Matthew Perry'nin ölümüyle ilgili olarak 'birden fazla kişinin' suçlanması gerektiğine inandığı ortaya çıktı.

ABD savcılığı ise konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

'ÖLDÜĞÜMDE HERKESİN 'FRIENDS'TEN BAHSEDECEĞİNİ BİLİYORUM'

Matthew Perry, 'Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing: A Memoir' adlı anı kitabında ölümünden sonra nasıl hatırlanmak istediğinden bahsederek şöyle konuşmuştu:

ÖLDÜĞÜMDE HERKESİN FRIENDSTEN BAHSEDECEĞİNİ BİLİYORUM

"Öldüğümde insanların 'Friends' dizisinden bahsedeceğini biliyorum. Ve bundan memnunum, bir aktör olarak bazı sağlam işler yaptığım ve insanlara dünya çapında internette mücadelelerimle dalga geçmeleri için birçok şans verdiğim için mutluyum. Ama öldüğümde, sözde başarılarım arasında, 'Friends'in diğer insanlara yardım etmek için yaptığım şeylerin çok gerisinde listelenmesi güzel olurdu. Bunun olmayacağını biliyorum ama güzel olurdu."