Ezberlerinizi Bozacak Güneş Kremi Uyarısı!

Ezberlerinizi Bozacak Güneş Kremi Uyarısı!
Profesör Tim Spector, her gün güneş kremi kullanmanın yan etkileri olduğuna dair uyarılarda bulundu.

İngiltere’nin ünlü bilim insanlarından Tim Sepector, güneş kremi kullanımına ilişkin uyarılarda bulundu.

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden King’s College’da genetik epidemiyoloji doktoru olarak görev yapan ve ZOE isimli sağlık uygulamasının kurucularından olan Profesör Tim Spector, her gün güneş kremi kullanmanın yan etkileri olduğunu söyledi.

Sunlight triggers the production of Vitamin D in our bodies, and wearing sunscreen throughout the year may affect the amount of the crucial compound we are able to generate

Spector, her gün güneş kremi kullanmanın vücudun doğal savunma mekanizmasına zarar verdiğine dikkat çekti. Spector, bu şekildeki bir kullanımın D vitamini eksikliğini de tetiklediğini vurguladı.

Spector, D vitamini eksikliğinin de kanserin geri dönme riskini artırdığını söyledi. Spector, güneş kremlerinin vücuttaki D vitamininin üretimini azalttığını, kış aylarında Güneş’ten gelen ultraviyole ışınlarının zararı düşükken bile bu tür kremleri kullanmanın sağlık sorunları oluşturacağına dikkat çekti.

Tim's social media post suggesting that we don’t all need year-round sunscreen

Spector, “Tüm kozmetiklerin SPF30+’a ihtiyacı olduğuna inanmıyorum” dedi.

Ünlü bilim insanı D vitamininin demans, kalp rahatsızlıklarını engellediğini ve tansiyonu düşürerek uykuyu artırdığını da belirtti.

Diet guru Professor Tim Spector comes under fire for 'reckless' claim that we don't need to wear SPF 50 suncream all year round - but dermatologists agree with him | Daily Mail Online