Sosyal Medya Fenomenine Nezarethanede Şok

Sosyal Medya Fenomenine Nezarethanede Şok
Operasyon kapsamında gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Neslim Güngen ve İnanç Güngen çiftinin yanı sıra 52 kişinin polis tarafından sorgusu devam ederken, Neslim Güngen'in ağlama atağı geçirdiği ve bu yüzden ifadesinin alınamadığı ortaya çıktı.

İçişler Bakanı Ali Yerlikaya tarafından duyurulan ve 25 ilde 134 adrese gerçekleştirilen "Kuyu-8" operasyonu kapsamında gözaltına alınan Güngen çifti ile beraberindeki 52 şüpheli gözaltına alınmıştı.
Yürütülen kara para aklama soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıktı.

sosyal-medya-fenomenleri-neslim-gungen-ve-inanc-17501995-2078-amp.jpg

SAHTE USTALIK SERTİKALARI BASTIRILMIŞ

Söz konusu şüphelilerin Ankara'da 2 bin liraya bastırdıkları sahte ustalık sertifikalarını, bayiliğe dayalı franchising türü imtiyaz hakkı elde eden şirketlere 20 bin liraya sattıkları iddia edildi. Ayrıca yapılan incelemelerde söz konusu bayilerin birçoğunun sisteme kayıtlı belgelerinin bulunmadığı ortaya çıktı. Söz konusu şüphelilere ait şirketlerin hesaplarına bloke koyan MASAK'ın, şüphelilere ait şirketlerde 'ticari faaliyet' adı altında dolaşıma sokulan 1 buçuk milyar liralık finans ağını mercek altına aldığı ve soruşturmanın o rapor doğrultusunda başlatıldığı anlaşıldı.

AĞLAMAKTAN İFADE VEREMEDİ

"Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suçtan kaynaklanan mal varlığının değerlerini aklama", "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" yapmakla suçlanan şüpheli Neslihan Güngen'in ifadesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki nezarethaneye girince ağladığı için henüz alınamadı.