Prenses Diana'nın Görünüşünde Beğenmediği 7 Şey

Prenses Diana'nın Görünüşünde Beğenmediği 7 Şey
Masallardaki ve filmlerindeki prensesler sevimli, nazik ve güzel görünürler. Ancak gerçek hayatta prensesler bile kusursuz değildir. Taç ve yüksek statüleri, onları görünüşleri hakkında kendine zarar verici düşüncelerden korumaz. Bu düşünceler, dünyanın en ünlü kadınlarından biri olan ve tüm dünya tarafından sevilen Galler prensesi Diana'yı bile rahatsız ediyordu.

Diana'nın vefatının ardından Londra'da düzenlenen cenaze törenine bir milyondan fazla insan toplandı. Diana'nın İngiliz kraliyet ailesinin Büyük Britanya'daki en popüler üyesi olduğuna inanılıyor.


PRENSESLERDE ÖZGÜVEN PROBLEMİ YAŞAR

Burada kimsenin fark etmemesine rağmen Diana'nın görünüşünde beğenmediği 7 şeyi öğreneceksiniz. Artık prenseslerin de güvensizlikler konusunda bizim gibi olduğunu biliyoruz.

Prenses her ne kadar bir stil ikonu olsa da aynı zamanda herkes gibi kompleksleri olan bir insandı. Örneğin, sanatçı Israel Zohar 1990 yılında portresini yaptığında Diana, özellikle burnuna gelince, ondan tablodaki görünümüyle ilgili sürekli bir şeyleri düzeltmesini istiyordu.

35c3601d-a00a-46c2-a5b2-2229438c176a.jpg

LADY D, BURNUNU BEĞENMİYORDU

Prensesin büyük olduğu söylenilen burnu basın tarafından aktif olarak tartışıldı. Diana, tüm fotoğraflarında özel bir poz vermenin yanı sıra büyük bir saç modeli yardımıyla bunu gizlemeye çalıştı.

Yüzücü fiziğine sahip olan güzel Diana, omuzlarından hoşlanmazdı. 80’li yıllarda hacimli omuzlar modaydı. Diana bu trendi ustaca kullandı, vatkalı kıyafetleri ve o zamanlara uygun giyim tarzlarını tercih etti. Bu sayede Diana'nın omuzları büyük görünmüyordu ve sanki prenses sadece moda trendlerini takip ediyormuş gibi bir izlenim yaratıyordu.

10-funny-photos-of-the-royals-looking-like-theyd-rather-be-somewhere-else.jpg

KRALİYET, DİANA’YI OLDUĞUNDAN KISA GÖSTERDİ

Ayrıca, hafifçe öne eğik bir baş, Diana'nın başka bir kompleksiyle başa çıkmasına yardımcı oldu. Boyuyla ilgili güvensizliği, kocasının boyunun aynı olması gerçeğiyle daha da artırıyordu.

Ancak resmi portrelerde, prenses kocasından daha kısa görünüyordu. Çünkü saray fotoğrafçıları Diana'yı bilinçli olarak daha kısa gösteriyordu; eşinin yanında buna uygun şekilde duruyor ve düz ayakkabı giyiyordu. Bu, Charles'ın karısından daha uzun ve etkileyici görünmesine yardımcı oldu.

t-princess-diana-prince-charles.jpg

KENDİNDEN NEFRET EDEN BİR PRENSES

Düğünden bir hafta sonra Diana, yaklaşık 10 yıl süren Bulimia hastası olmaya başladı. Diana, bu sinir bozukluğunun birkaç nedeninin olduğunu paylaştı. Her şeyden önce kocasıyla sorunları vardı. Birlikte olmaları ve toplum içinde iyi bir ilişki sergilemeleri gerekiyordu ama aslında aralarında huzur ve uyum yoktu.

İkincisi, prensesin görevlerinden biri ağır hasta insanlarla iletişim kurmaktı ve bunun onun ruhunda ciddi bir darbe olduğu ortaya çıktı. Diana Bulimia’sı için yardım aramadı çünkü hastalığından utanıyordu ve bu yüzden kendinden nefret ediyordu. Diana, kendini şişman olarak görüyordu. Bütün bunlar, Prens Charles'ın genç gelininin elini beline koyarak tesadüfen söylediği şu söz yüzünden oldu: "Ah, burası biraz tombul, değil mi?"

785x412-0-a454c128505f0cfb9048256dc4ffbb75785x412-0xac120003-13755929871598027623.jpg

Diana'nın kişisel antrenörü Carolan Brown'a göre, 2 çocuk doğurduktan sonra prensesin karnı çok fazla dikkat ve fiziksel aktivite gerektiriyordu. Prenses aktif olarak sporla meşguldü ve bu onun sadece vücudunu değil aynı zamanda duygusal durumunu da iyileştirmesine yardımcı oldu. Ayrıca Carolan, Diana'nın ses geliştirme dersleriyle ilgilenmeye başladığını çünkü sesinin yeterince kendinden emin çıkmadığını ve küçük bir kızınkine benzediğini hatırlıyor.

06811a9b91e1fe79509328f7803928ab-princes-diana-princess-of-wales.jpg

İNTİKAM ELBİSESİ

Siyah bir elbise giydiği bu fotoğraf, Prens Charles'ın bir televizyon röportajında başka bir kadınla ilişkisi olduğunu açıkladığı gün çekildi. Daha sonra Diana, televizyonda son yılların kendisi için ne kadar zor olduğu hakkında açıkça konuşmaya başladı. Bundan önce Diana, psikolojik sorunları olduğunu kamuoyu önünde itiraf etmemişti.

Charles'la aile hayatı yürümedi ama mutlu bir evlilik göstermeleri gerekiyordu. Diana uzun yıllar kraliyet ailesinden destek görmedi ve kendi annesiyle zor bir ilişki yaşadı. Böylece genç prenses depresyonun rehinesi oldu.

Görünüş ve özgüven eksikliği herkesin, hatta kraliyet ailesinin üyelerinin bile başına gelebilir. Önemli olan onlarla savaşacak yeterli gücü bulmaktır.

Etiketler :