Özge Ulusoy'un Adalet Mücadelesinde Yeni Gelişme

Özge Ulusoy'un Adalet Mücadelesinde Yeni Gelişme
Ünlü manken Özge Ulusoy 2022 yılında trafik kazasında kaybettiği babası için adalet mücadelesine devam ediyor. Bugün görülen mahkemeye dair Ulusoy’dan açıklama geldi.

2022 yılında kaza sonucu kaybettiği babası için adalet mücadelesine devam eden Özge Ulusoy’dan bugün görülen mahkemeye dair açıklama geldi.

Özge Ulusoy’un babası emekli Albay Haydar Ulusoy, 4 Aralık 2022'de Ankara’nın Çankaya ilçesinde karşıdan karşıya geçerken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy'a çarparak ölümüne neden olduğu E. N., 3 yıl, 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Daha önce yaptığı açıklamalarda bu cezayı yetersiz bulduğunu belirten Ulusoy, bugün İstinaf Mahkemesi'nde duruşma olduğunu ifade ederek takipçileriyle dertleşmişti.

"ONUN GİDİŞİNİN HAKSIZCA OLMASINA YÜREĞİMİZ DAYANMAZ"

Ulusoy paylaşımında "25 Haziran sabahı İstinaf Mahkemesi'nde duruşmamız var. Babam Haydar Ulusoy'u yaya geçidinde frene dahi basmadan hız sınırının üstündeyken öldürüp bir de suçu üstüne atmaya çalışan sanığın hak ettiği cezayı alması adaletin yerini bulması, babamın huzurla uyuyabilmesi, bizler için dua eder misiniz? 1,5 yıldır adaleti yanıltmaya çalışan bu insanlarla mücadele ediyoruz. Artık çektiğimiz acısının adaletin yerine gelmesiyle bir nebze de olsa hafiflemesini istiyoruz. Babam gitti bir daha dönmeyecek biliyoruz ama adalet hepimize lazım. Onun bu dünyadan gidişinin böyle haksızca olmasına yüreğimiz dayanmaz. Yanımızda olun, ne olur... Duanızı gönderin, duanın gücüne inanıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

ERTELENDİ

Bugün mahkemeye katılan Ulusoy’dan açıklama geldi:

Babamızın vefatı ile sonuçlanan trafik kazası ile ilgili sanığın taksirle ölüme neden olma suçundan hapis cezasına hükmedildiği ilk derece mahkemesinin kararı Ankara Bölge Adliye Mahkemesince tekrar incelemeye tabi tutuldu. Bugünkü duruşmada Mahkeme, suçun cezasını artırıcı neden olan Bilinçli Taksir ile öldürme suçuna ilişkin sanığa ek savunma verdi.

Ek savunma sonrası Savcılık, sanığın yaya geçidinden geçen babamızı ezebileceğini ÖNGÖRMESİNE RAĞMEN aracını sürdüğünden yola çıkarak şükürler olsun ki kendisinin BİLİNÇLİ TAKSİR hükümlerinden cezalandırılması yönünde mütalaasını sundu.

Sanık vekillerinin beyanda bulunmak için süre istemesi üzerine duruşma KARAR VERİLMEK üzere Eylül ayına ertelendi.

Canım babamı kaybettiğimizden beri tanıdığım tanımadığım dualarıyla enerjileriyle hep yanımda olan binlerce sevenime çok teşekkür ediyorum Her duruşmada bana yolladığınız on binlerce mesajdan hepinizin güzel enerjilerini hep hissettim Sanığın ve yanındakilerin olay olduğu günden itibaren yalanlarıyla babamı suçlayıp adaleti kandırmaya çalışmaları hiçbir sonuç vermedi ve sanığın kazayı önleyebileceğini öngörmesine rağmen suçu işleyip babamın ölümüne sebep olduğu kanıtlandı!