Haluk Bilginer sağlık durumu nasıl? Oyuncu Haluk Bilginer kaç yaşında, nereli, kimdir?

Haluk Bilginer sağlık durumu nasıl? Oyuncu Haluk Bilginer kaç yaşında, nereli, kimdir?
Sahnede fenalaşan Haluk Bilginer ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Haluk Bilginer sahnede fenalaşıp hastaneye kaldırılınca sevenleri de telaşlandı. İnternette de Haluk Bilginer ile ilgili yapılan araştırmaların sayısında patlama yaşandı. Haluk Bilginer'in sağlık durumu ile ilgili son dakika haberleri de aranıyor

Haluk Bilginer'in son durumu, sevenleri tarafından merakla sorgulanıyor. Usta oyuncu Haluk Bilginer'in Kundakçı oyunu sırasında fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Oyuncunun sağlık durumu hakkında ise ilk açıklama geldi. Peki, Haluk Bilginer kimdir?

haluk.webp

Oyuncu Haluk Bilginer, Kadıköy'de sahnelediği Kundakçı oyununun ikinci perdesi sırasında fenalaştı. Oyuncu hastaneye kaldırıldı. Bilinci açık olduğu öğrenilen oyuncu Haluk Bilginer'in son durumu araştırılıyor. İşte, Haluk Bilginer hakkında son dakika bilgileri...

HALUK BİLGİNER SAĞLIK DURUMU NASIL?

Bilginer, Caddebostan Kültür Merkezi'nde(CKM) sahnelenen 'Kundakçı' isimli oyunun ikinci perdesinde fenalaştı. Ambulansla hastaneye kaldırılan oyuncunun bilincinin açık olduğu öğrenilirken Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da sosyal medyadan başarılı oyuncu Haluk Bilginer hakkında "Tiyatromuzun usta ismi değerli Haluk Bilginer’in bu akşam Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelediği Kundakçı oyunu sırasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı bilgisini üzülerek aldım. Kendisine acil şifalar diliyorum." sözlerini kullandı.

Kurucusu olduğu Oyun Atölyesi sosyal medya hesabından Bilginer'in son durumu hakkında şu açıklama yayımlandı: Merak eden sevgili seyircilerimiz; Bu akşam oyunda Haluk Bey'in sahnede tansiyonu düşmüştür. Durumu şimdi gayet iyi. Sizlere sevgilerini ve saygılarını yolluyor.'' ifadeleri yer aldı.

haluk2.webp

HALUK BİLGİNER KİMDİR?

Bilginer, 5 Haziran 1954'te İzmir'in Seferihisar ilçesinde dünyaya geldi. Babası Tahsin Bey, annesi Bedriye Hanım'dır. Çiftin üç çocuğunun ortancası olan Haluk Bilginer'in çocukluğu İzmir'de geçti. İzmir Özel Türk Koleji'nde eğitim gördü. Lise son sınıfta okulunun tiyatro koluna girdi ve oyuncu Cahit Gürkan'ın öğrencisi oldu. Demokrat İzmir gazetesinin açtığı liseler arası tiyatro yarışmasında ilk ödülünü aldı. Jürideki tiyatro müdürü Ragıp Haykır'ın davetiyle, İzmir Devlet Tiyatrosu'nda konuk oyuncu olarak çalıştı.

haluk1.webp

Ankara Devlet Konservatuvarı'nda tiyatro öğrenimi gördü. Mezun olduktan sonra İngiltere'ye giderek Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi'nde (LAMDA) ileri tiyatro eğitimi alan Bilginer, 1980 ile 1991 arasında İngiltere'de çeşitli tiyatrolarda rol aldı. 1987 yılında Gecenin Öteki Yüzü adlı film çekimi için İstanbul'a geldi. Hayatını bir süre İstanbul-Londra arasında sürdürdü. 1990 yılında Ahmet Levendoğlu ve Zuhal Olcay ile Tiyatro Stüdyosu'nu kurdu.

1992'de Zuhal Olcay ile evlendi. Çift, birlikte Hollywood'da "Indiana Jones" dizisinde, Türkiye'de de Yavuz Özkan'ın "İki Kadın" filminde rol aldı. Bilginer, 1996'da Tomris Giritlioğlu'nun 80. Adım filminde, ardından "İstanbul Kanatlarımın Altında", "Usta Beni Öldürsene" ve "Masumiyet" gibi ödüllü filmlerde rol aldı. 1993'te Türkiye'nin ilk reality showu olan Sıcağı Sıcağına'yı sundu. Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay, 1999'da Moda'da bir salonda Oyun Atölyesi'ni kurdular. Çift, 2004 yılında boşandı.

halu.webp

2006 yılında müzik sanatçısı Aşkın Nur Yengi ile evlenen Bilginer'in bu evlilikten Nazlı adında bir kızı oldu. Çift, 2012 yılında ayrıldı.

Bilginer, 1997, 2005 ve 2006 Afife Tiyatro Ödülleri'nde sırasıyla Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Histeri), Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu (Cimri), Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu (Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü) Ödüllerine değer görüldü. Neredesin Firuze filmindeki rolü ile 9. Sadri Alışık Ödülleri En İyi Oyuncu Ödülü, 2014 yılında Kış Uykusu filminde canlandırdığı "Aydın" karakteri ile 10. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, 2018'de yayımlanan Şahsiyet dizisindeki "Agâh Beyoğlu" rolü ile Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü dahil birçok ödül kazandı. Şahsiyet'in yanı sıra birçok Türk dizisinde başrol oynadı

halu1.webp

halu2.webp