Gökbakar'dan Kızılay Başkanı Kınık'a çağrı

Gökbakar'dan Kızılay Başkanı Kınık'a çağrı
Şahan Gökbakar, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'la Twitter'da yaşadığı tartışma sonrası yeni paylaşımlar yaptı. Gökbakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Kınık'a istifa çağrısında bulundu.

Evleri yıkılan ve sokakta kalan depremzedelere dağıtması gereken çadırları satan Kızılay’a ve başkanı Kerem Kınık'a yönelik tepkiler sürüyor. Komedyen Şahan Gökbakar, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'la Twitter'da yaşadığı tartışma sonrası yeni paylaşımlarda bulundu.

Gökbakar, Kınık'a istifa çağrısında bulunarak şunları belirtti:

"Bugün hava güneşli, istifa etmek için çok güzel bir gün Kerem Bey. Afet anında çadır satan bir Kızılay yarattığınız için, özür dileyip istifa edin. Haydi Kerem Bey. Bir beyaz sayfa isteyin arkadaşlardan ve yazın. 'Sağlık sorunlarım sebebiyle veya milletvekili olmak için affımı...'"

NE OLMUŞTU?

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Cumhuriyet Kızılay’ın, deposundaki çadırları depremin ilk haftasında AHBAP Derneği’ne sattığını ortaya çıkmıştı. Tepkilerin ardından "Seçilmiş bir isim olarak görev yapıyorum. Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem" diyerek istifa etmeyeceğini açıklayan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, sosyal medyasından kendi fotoğrafını paylaşarak “Yarışmayan bir insanı yenemezsin” demişti.

Etiketler :