Edis ve Soner Sarıkabadayı Kılıçları Çekti

Edis ve Soner Sarıkabadayı Kılıçları Çekti
İki ünlü şarkıcı şirket değiştirme yüzünden mahkemelik oldu.

Sabah gazetesinin haberine göre ünlü şarkıcılar Edis ve Soner Sarıkabadayı arasındaki anlaşmazlık mahkemeye taşındı. İddiaya göre, Edis, sözleşmesi devam ederken Kasım 2016'da Soner Sarıkabadayı'nın şirketinden ayrılarak başka bir müzik şirketiyle anlaşma sağladı. Bunun üzerine Soner Sarıkabadayı, Edis'i "vefasız" olarak nitelendirip 30 bin TL tazminat talebiyle mahkemeye başvurdu.

Bilirkişi raporuna göre, Soner Sarıkabadayı'nın Edis ile yaptığı sözleşmede belirtilen 2 CD ve 6 single yapma yükümlülüğünden 4 single'ı tamamladığı ve bu şarkıların 'Benim Ol', 'Olmamış mı', 'Vay' ve 'Dudak' olduğu belirtildi. Ayrıca, Sarıkabadayı'nın sözleşme gereği Edis'e ödeme yaptığı, bu durumun Edis tarafından aksi ispatlanamadığı ifade edildi.

Karar, İstinaf Mahkemesi tarafından bozuldu. Davacı Soner Sarıkabadayı'nın itirazını kabul eden mahkeme, davanın reddine dair kararı kaldırarak dosyayı yeniden değerlendirilmek üzere Fikri Sınai Hukuk Mahkemesi'ne gönderdi. Taraflar ilerleyen günlerde yeniden hakim karşısına çıkacak.