Dünyaca Ünlü Oyuncu Alzheimer'a Yakalandı

Dünyaca Ünlü Oyuncu Alzheimer'a Yakalandı
Yetmiş yılı aşkın kariyeriyle adından söz ettiren dünyaca ünlü oyuncu Gena Rowlands, Alzheimer'a yakalandı. Hollywood'un usta oyuncusu 2004 yılında vizyona giren The Notebook filminde Alzheimer teşhisi konulan bir kadını canlandırmıştı.

Hollywood'un en ikonik isimlerinden biri olan Gena Rowlands'ın Alzheimer hastalığıyla mücadele ettiği ortaya çıktı. 94 yaşındaki Rowlands'ın oğlu Nick Cassavetes'e göre annesi şu anda "tam demans" evresinde.

gena-rowlands1.jpg

70 YILLIK BİR KARİYER

70 yılı aşkın bir süredir sinemaya katkıda bulunan Rowlands, iki Akademi Ödülü adaylığı ve bir onursal Akademi Ödülü kazanmıştır. "The Notebook" filminde Alzheimer hastası bir karakteri canlandıran Rowlands, rolün zorluğuna daha önce de değinmişti. Annesinin de Alzheimer hastası olması, bu rolü daha da anlamlı hale getirmiş ve performansına derinlik katmıştı.

gena-rowlands2.jpg

Oğlu Nick Cassavetes, annesinin hastalığıyla ilgili haberi paylaşırken duygusal bir açıklama yaptı. Ailenin bu zorlu süreçte desteğe ihtiyacı olduğunu ve Rowlands'ın mirasının yaşatılmaya devam edeceğini söyledi.