Dilan Polat Engin Polat 'Komşu Kavgası'nda Hakim Karşısına Çıktı

Dilan Polat Engin Polat 'Komşu Kavgası'nda Hakim Karşısına Çıktı
Dilan ve Engin Polat çifti, Çekmeköy'de yaşadıkları evde tutuklanmadan önce spiker komşusuyla yaşadığı kavgayla ilgili ilk kez hakim karşısına çıktı. Müşteki avukatları, şikâyetten vazgeçtiklerini mahkemeye bildirdi.

Anadolu 35. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Dilan Polat ve Engin Polat, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

"NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM"

Duruşmada savunma yapan sanık Dilan Polat, "Avukatlarım orada değil mi? Ne diyeceğimi bilemiyorum. Biz uzlaştık. Kimseyi darbetmedim. Zaten benim bir erkeği darbedebilmem mümkün değil. Hakaret veya tehdit içerikli bir söz söylemedim. Şikayetçi değilim. Müştekilerle geçmişten gelen husumetim yoktur. Otopark nedeniyle tartışma yaşadık sadece. Müştekilerin evine girmedim. Zaten kamera görüntülerinde de mevcuttur. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatımı istiyorum" dedi.

Dilan ve Engin Polat çiftinin komşularıyla kavga görüntüleri ortaya çıktı - Son Dakika Türkiye Haberleri | NTV Haber

"EŞİMİ KORUMAK AMACIYLA BİR KERE GERÇEKLEŞMEK ÜZERE DARP OLDU"

Duruşmada savunma Engin Polat, "Olay günü arkadaşlarımız gelmişti bizim misafirimizdi. Metin bey aracını evine gitmek isteyen arkadaşının arabasının arkasına çekmiş. Misafirimizin çocuğu hastalanınca acil olarak çıkmak durumunda kaldık. Eşim bu durumu kendisine bildirince aralarında tartışma çıkmış. Ben içeride otururken eşimin çığlık sesini duydum. Kalkıp gittiğimde evin içinde birilerinin eşime saldırıldığını ve küfür edildiğini söylediler. Bunun üzerine Metin beyin evine doğru gittim. Kendisini tanımadığım için yolda görmedim. Kapının eşiğinde durarak Metin’in eşine, eşinin nerede olduğunu sordum. Bayanın kendisine bir hakaret veya tehdit olmamıştır. Zaten videoda çok kısa bir şekilde durup geri dönüyorum. Aşağı doğru indim Metin ile eşimin tartıştığını, Metin’in eşime hareketler yaptığını gördüm. Elleriyle eşimin göğsüne vurmak suretiyle hareket yaptığını görünce endişelendim, eşimi korumak amacıyla bir kere gerçekleşmek üzere darp oldu. Videolardan görüldüğü üzere hiçbir şekilde konuşma imkanımız olmadı. Dolayısıyla kendisine hakaret veya tehdit etme olanağım olmadı. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum" ifadelerini kullandı. Hakimin "Evin içine girdiğin iddia ediliyor" demesi üzerine Engin Polat, "Evin içine girmedim kapının eşiğindeydim" dedi.

Polat çiftinin komşularıyla yaşadığı park kavgası görüntüleri ortaya çıktı - Çağdaş Kocaeli Gazetesi

KOMŞU ŞİKÂYETİNDEN VAZGEÇTİ

Müşteki spiker Esra Esen Atayeter ve iş insanı Serhat Atayeter'in avukatları, mahkemeye müvekkillerinin şikâyetinden vazgeçtiğini bildirerek, dosyanın düşürülmesini istedi. Ara kararını açıklayan mahkeme, sanıkların savunmalarında belirttikleri gibi çocuğun olay gecesi hastaneye götürülüp götürülmediğine ilişkin raporların dosyaya sunulması ve müştekilerin dinlenmesi için duruşmayı 14 Haziran’a erteledi.

NKÜ - Haberler
Esra Esen Atayeter.

"ENGİN SENİ ÇOK SEVİYORUM"

Dilan Polat, kameradan eşi Engin Polat’ı görünce gülücükler attı ve ‘Engin seni çok seviyorum’ dedi.

Engin Polat'ın cezaevinden ilk kez fotoğrafı paylaşıldı; işte son hâli - Fotoğraf Galerisi

NELER YAŞANMIŞTI?

Dilan ve Engin Polat çifti, Çekmeköy'deki lüks sitelerinde 6 Haziran Salı günü Engin Polat için doğum günü partisi düzenledi. Otopark, partiye katılan misafirlerin araçlarıyla doldu. İddiaya göre akşam saatlerinde eve gelen komşuları, araçlarını Sıla Doğu'nun aracının arkasına park etti. Bir süre sonra Polat ailesinin evindeki partiye katılanlardan birinin çocuğu rahatsızlandı.

Çocuğu hastaneye götürmek için evden çıkan Dilan- Engin Polat çifti ve yakınları Sıla Doğu'nun aracının önüne park eden komşularıyla konuşmak ve araçlarını çekmesini söylemek için dışarı çıktı. İddiaya göre Dilan Polat, evinden çıkan komşusuna hakaret etmeye başladı. Daha sonra Dilan Polat, komşusuna tekme atmaya çalıştı. Engin Polat daha sonra koşarak komşusunun evine girdi ve komşusuna tehdit ve küfürler etti. Evinde Engin Polat'ı gören kadın KADES uygulamasından polis ekiplerini çağırdı. Kısa süre sonra Polat çiftinin evine polis ekipleri geldi.

Dilan-Engin Polat çiftinin komşularıyla otopark kavgası; hakim karşısına çıktılar - Gündem Haberleri

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Dilan Polat hakkında 8 yıl 4 ay hapis cezası istenirken, Engin Polat’ın 11 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

HAZİRAN AYINA ERTELENDİ

Duruşma yaklaşık bir saat sürdü. Komşu davası 14 hazirana ertelendi.

Etiketler :