Deprem açıklamasıyla eleştirilen Oğuzhan Koç kimdir? Oğuzhan Koç nereli? Oğuzhan kaç yaşında? Oğuzhan Koç kiminle evli?

Deprem açıklamasıyla eleştirilen Oğuzhan Koç kimdir? Oğuzhan Koç nereli? Oğuzhan kaç yaşında? Oğuzhan Koç kiminle evli?
Beklenen büyük İstanbul depremi nedeniyle ünlü isimlerin şehir dışına yerleşmeye başlamasıyla ilgili Oğuzhan Koç'tan yorum geldi. Ünlü şarkıcı Oğuzhan Koç, "Ben panikle alınan kararları çok sevmem" dedi. Koç'un açıklamaları dikkat çekti. Oğuzhan Koç ile ilgili aramalar hız kazandı. Deprem açıklamasıyla eleştirilen Oğuzhan Koç kimdir? Oğuzhan Koç nereli? Kaç yaşında? Oğuzhan Koç kiminle evli?

Müzisyen ve komedyen Oğuzhan Koç, önceki gün Etiler'de görüntülendi. Bir restorandan çıkan ünlü isim muhabirin "Yaşanan deprem felaketinin ardından İstanbul'da da bir deprem beklendiği için şehirden bir çok göç söz konusu. Bir çok ünlü de şehrin dışına doğru taşınmaya başladı" sözlerine, "Ben panik ile alınan kararları çok sevmem. Evlerimizi tabii ki kontrol etmek zorundayız ama kimsenin psikolojisi de iyi değil şu an. Biraz fazla gerildiğini düşünüyorum ortamın ve insanların. Tabii ki önlemimizi alalım ama haydi kaçıyoruz şehirden falan olmaz. Bu hayatın bir gerçeği" diye konuştu. Oğuzhan Koç'un bu açıklaması tepki çekti. Deprem açıklamasıyla eleştirilen Oğuzhan Koç kimdir? Oğuzhan Koç nereli? Oğuzhan kaç yaşında? Oğuzhan Koç kiminle evli?

oguzhan-koc1.jpg

OĞUZHAN KOÇ KİMDİR? OĞUZHAN KOÇ NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

Oğuzhan Koç, 13 Mayıs 1985'te Erzincan'ın Refahiye ilçesinde Bahattin ve Kıymet Koç çiftinin ikinci erkek çocukları olarak doğmuştur dünyaya geldi. 13 Mart 1992 tarihinde yaşanan Erzincan depreminin ardından ailesiyle Bursa'ya taşındı. Müzik eğitimi almak isteyen Oğuzhan Koç, Ali Cengiz Çelenk Korosu'nun sınavlarına girdi ve kazandı.

8 yaşında Bursa Devlet konservatuarı hocalarından müzik eğitimi almaya başladı, 16 yaşına kadar devam etti. İlkokulun ardından Gazi Anadolu Lisesi'ne girdi, ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. Lisede hem müzik hem de tiyatro ile ilgilendi. O sırada hala yakın arkadaşı olan ve birlikte projelerine devam ettiği Eser Yenenler ile arkadaş oldu.

oguzhan-koc4.jpg

Lise eğitiminden sonra bir yıl Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne devam etti ancak bu bölümde okumak istemediğine karar vererek 2005 yılında İstanbul'a gelerek arkadaşı Eser Yenenler'in yanına yerleşti.

İstanbul'a geldikten sonra amatör müzik grubu kurarak çeşitli yerlerde sahne aldı. . İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü'ne girdi.

2007 yılının Ağustos ayında BKM'ye katıldı. 2009 yılında Yılmaz Erdoğan'ın filmi Neşeli Hayatlar'da yer aldı. Sonrasında fenomen haline gelen "Çok Güzel Hareketler Bunlar" komedi programında hem oyunlar yazdı hem de oyuncu olarak yer aldı.

Müzikal çalışmalarına da devam eden Oğuzhan Koç, yazdığı ve bestelediği olan "Gül ki Sevgilim" adlı şarkıyı Ferhat Göçer'e vermiştir.

2009 yılındaki Gülben Ergen'in "Uzun Yol Şarkıları" albümündeki "Giden Günlerim Oldu" şarkısı da Oğuzhan Koç'a aittir.

Oğuzhan Koç, Star TV'de 2013 Mayıs ayında Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ile beraber 3+1 isimli gece şovuna başladı. Proğramı Acun Ilıcalı'nın satın almasıyla 5 Ekim 2013 tarihinden itibaren "3 Adam" adıyla devam etmekteydi. Ancak Oğuzhan Koç, Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak, 3 Adam Yapım isimli yapım şirketi kurdular ve programa bir süre ara verdiklerini açıkladılar.

Oğuzhan Koç, BKM'de tanıştığı kendisi gibi oyuncu Zeynep Koçak ile olan 8 yıllık ilişkisini 2015 yılında bitirmiştir.

Oğuzhan Koç, "O Ses Çocuklar" programında Burak Kut ve Hadise ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

oguzhan-koc.jpg

OĞUZHAN KOÇ KİMİNLE EVLİ?

Oğuzhan Koç, oyuncu Demet Özdemir ile evli.

oguzhan-koc2.jpg

OĞUZHAN KOÇ ÖDÜLLERİ

2011 - 17. Kral Müzik Ödülleri, En İyi Film Müziği - Çok Filim Hareketler Bunlar

Albümleri:

2013 - Ben Hala Rüyada

Filmleri:

2018 - Yol Arkadaşım 2

2017 - Yol Arkadaşım

2017 - Doru (Seyis 2) (Sinema Filmi)

2016 - Fırıldak Ailesi Orta Dünya (Seslendirme)(Sinema Filmi)

2016 - 3 Adam Fazla Gurur Kalbe Vurur (TV Dizisi)

2015 - Bana Baba Dedi Bana Baba Dedi (Kaan) (TV Dizisi)

2010 - Çok Filim Hareketler Bunlar

2009 - Neşeli Hayat Neşeli Hayat (Timur) (Sinema Filmi)

2008 - 2010 - Çok Güzel Hareketler Bunlar (TV Dizisi)

Etiketler :