Yüzüklerin Efendisi serisi yeni platformunu buldu

Yüzüklerin Efendisi serisi yeni platformunu buldu
Çevrimiçi içerik platformu BluTV, temmuz ayında 'Yüzüklerin Efendisi' serisini kütüphanesine ekleyeceğini duyurdu.

Çevrimiçi video platformu BluTV, temmuz seçkisini açıkladı. Platform, "Yüzüklerin Efendisi" serisinin tüm filmleri, "A French Case" ve "You Shall Not Lie" gibi yapımları izleyicilerle buluşturacak.

Dizi 2 Eylül'de Amazon'da

Yüzüklerin Efendisi'nin beklenen dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2 Eylül'de Amazon Prime Video'da ekrana gelecek.

Yüzüklerin ortaya çıkışı

Dizi, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemesinden binlerce yıl öncesinde geçen olayları konu ediniyor. İnsan krallığı Numenor'un yükselişi ve ardından düşüşü, Melkor'un Gazap Savaşı'nda yenilmesiyle sağ kolu Sauron'un yükselişi ve sonrasında bilinen üçlemenin de odak noktası olan tek yüzük ve diğer yüzüklerin ortaya çıkışını anlatacak.

Dev bütçe

465 milyon dolarlık dev bütçeyle ilk sezonu çekilen dizinin oyuncu kadrosunda Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Cordova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh ve daha pek çok oyuncu yer alacak.

Tanıdık karakterler

Dizide filmlerden bildiğimiz Galadriel, Elrond, İsildur ve dizinin geçtiği tarihte yaşadığı varsayılan Hobbitler de yer alacak.