Uykusuz'dan Erdoğan'ın uzay projesine göndermeli kapak

Haftalık mizah dergisi Uykusuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Milli Uzay Programı' projesini kapağına taşıdı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Mayıs 2022 12:18
Uykusuz'dan Erdoğan'ın uzay projesine göndermeli kapak

Haftalık mizah ve karikatür dergisi Uykusuz, bu haftaki kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ‘Milli Uzay Programı’ projesine yer verdi.

Erdoğan'ın "Bir vatandaşımızı uzaya gönderme projemizi resmen başlatıyoruz" sözlerine gönderme yapılan kapakta, bir uzaylının "Öff! Bizden çok Türk var" dediği görüldü.

Uykusuz Dergisi'nin kapağı şu şekilde:

Resim

Ne olmuştu?

Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapan Erdoğan, 'Milli Uzay Programı' çerçevesinde bir Türkiye vatandaşının Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilmesi sürecinin başlatıldığını açıklamış, eğitim şartlarını sağlayan 45 yaşından genç herkesin programa başvurabileceğini duyurmuştu.

Ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan "Türkiye uzay yolcusunu seçiyor" başlığıyla bir açıklama yapılmış açıklamada "Türkiye’nin insanlı ilk uzay görevi başlıyor. Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu projesi start aldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı olan 2023’te uzayda bir Türk olacak. Türk Uzay Yolcusu Uluslararası Uzay İstasyonu’na bilimsel araştırmalar için gönderilecek. Seçilecek 2 adaydan biri 10 gün süreyle istasyonda kalacak" ifadelerine yer verilmişti.