Squid Game'deki gizli detaylar neler?

Netflix'in izlenme rekorları kıran dizisi Squid Game'in hayranları, yapımın gizli köşelerindeki saklı detayları tartışmaya devam ediyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Kasım 2021 10:27
Squid Game'deki gizli detaylar neler?

Detaylar arasında dizide kullanılan ABD'li efsanevi sanatçı Frank Sinatra'nın Fly Me To The Moon şarkısı da yer alıyor. Şarkıyı dizide Güney Koreli şarkıcı Joo Won Shin seslendirmişti.

Independent Türkçe'nin We Got This Covered'tan aktardığı habere göre, Squid Game'in hayranları Oh Yeong-su'nun canlandırdığı Oh Il-am'la söz konusu şarkı arasında bir ilişki olabileceğini düşünüyor.

Dizinin ilk sezonunun sonunda Oh, Lee Jung Jae'nin hayat verdiği Seong Gi-hun'a ölümcül oyunların beyni olduğunu açıklamıştı.

Zengin bir iş insanı olan Oh, ruhuna heyecan katmak için Squid Game organizasyonunu geliştirmiş ve kendisine kanser teşhisi konduğunda bizzat mücadeleye dahil olmuştu.

Bir Reddit kullanıcısı dizinin sonunda açıklanan bilgiyle ilk bölümde çalan şarkıya bakmanın daha büyük bir anlam ifade ettiğini belirtiyor.

Kullanıcıya göre şarkıda yer alan "let me play among the stars" (bırak yıldızların arasında oynayayım) ifadesi Oh Il-nam'a atıf içeriyor.

Bu ifadenin ardından şarkıda "Bırak da Jüpiter ve Mars'ta baharın nasıl olduğunu göreyim" sözleri geliyor.

Bir başka kullanıcıysa şarkının dizide yarattığı atmosfere dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

"Reddit gönderilerinin şarkının izleyicilerin dehşete düşmüş bir durumdan çok daha sakin bir inançsızlık durumuna geçmesini nasıl sağladığı hakkında konuştuğunu gördüm ve buna tamamen katılıyorum. Oyuncuların boş yere öldüğünü görmek yerine şarkı onları sanki cennete gidiyormuş gibi gösteriyor"

Dizinin ikinci sezonu beklenirken Squid Game'e doyamayan izleyiciler geri dönüp bölümleri bir kez daha izlerken yeni detaylar keşfediyor.