'House Of The Dragon'un yayın tarihi belli oldu

'House Of The Dragon'un yayın tarihi belli oldu
HBO, "House of the Dragon" dizisinin 21 Ağustos’ta yayınlanacağını duyurdu. Dizi, "Game of Thrones" serisinin 300 yıl öncesini anlatacak.

Yaklaşık iki yıl önce final yapan Game of Thrones (Taht Oyunları) serisinin 300 yıl öncesini anlatan "House of the Dragon" dizisinin yayın tarihi açıklandı. 21 Ağustos 2022'de izleyicilerle buluşacak olan dizi, HBO Max'te yayınlanacak.

George R. R. Martin’in 'Buz ve Ateşin Şarkısı' (A Song of Ice and Fire) kitap serisinden uyarlanan "House of the Dragon", Targaryen ailesine odaklanıyor. Kitapların yazarı George R. R. Martin ve Ryan J. Condal’ın kaleminden çıkan dizinin yapımcılığını ise Condal ve yönetmen Miguel Sapochnik üstleniyor.

Dizide, Doctor Who dizisiyle tanınan oyuncu Matt Smith, Daemon Targaryen karakterini üstlenirken, Emma D’Arcy de onun yeğeni olan Rhaenyra Targaryen’i canlandırıyor. Paddy Considine, Viserys Targaryen’i oynarken, Rhys Ifans da Otto Hightower’a hayat veriyor.

George R. R. Martin: Birkaç bölümünü izledim ve bayıldım

Duvar'da yer alan habere göre, Geçen aylarda diziden kesitler halinde kaba kurgular izlediğini belirten George R. R. Martin, izlediklerine bayıldığını söylemişti. Martin şu ifadeleri kullanmıştı:

"Birkaç bölümün kaba kurgusunu izledim ve bayıldım. Elbette daha yapılması gereken çok fazla iş var. Özel efektler, renk düzenlemeleri ve aklınıza gelen tüm post prodüksiyon süreçleri. Ama senaryo, yönetmenlik ve oyunculukların hepsi harika görünüyor. Umarım siz de onları benim kadar beğenirsiniz. Şapkamı Ryan ve Miguel’in ekibi ile muhteşem kadromuz için çıkartıyorum"