Bad Bunny'ye eski sevgili şoku: 40 milyon dolarlık dava

Bad Bunny'ye eski sevgili şoku: 40 milyon dolarlık dava
Dünyaca ünlü Porto Rikolu rapçi Bad Bunny, eski kız arkadaşı tarafından milyon dolarlık davayla karşı karşıya. Eski kız arkadaşı Carliz De La Cruz, Bad Bunny'nin iki şarkısında ses kaydını izinsiz kullandığı suçlamasıyla 40 milyon dolarlık dava açtı.

Bad Bunny, eski kız arkadaşı Carliz De La Cruz Hernández tarafından dava edildi. Hernandez sesinin izinsiz kullandığı gerekçesiyle 40 milyon dolarlık dava açtı. Dava nedeni ise Hernandez'in ayrılmadan önce telefonuna 'Bad Bunny baby' (Bad Bunny bebeğim) sözünü söylediği bir kayıt bırakması ve bunun şarkıda kullanılması.

The Guardian'ın aktardığına göre bahsi geçen kayıt, şarkıcının 2017'de yayınladığı 'Pa Ti' ve 2022 yılında yayınladığı 'Dos Mil 16' isimli şarkılarında geçti ve sanatçının sloganı haline geldi.

Mahkeme dilekçesinde, "Binlerce insan doğrudan Carliz'in sosyal medya ağlarında ve ayrıca halka açık yerlere her gidişinde 'Bad Bunny, bebeğim' şeklinde yorumlar yapıyor. Bu, De La Cruz'un üzgün, ıstıraplı, korkmuş, bunalmış ve endişeli hissetmesine neden oluyor" ifadesi kullanıldı.