Aşık Mahzuni Şerif'in sazı açık artırmada satıldı

Pantemi döneminde desteksiz kalan ve yok sayılan müzisyenlerin çektikleri geçim sıkıntısına bir nebze destek olmak için HalkTV'nin düzenlediği destek gecesi birçok ünlü ismin katılımı ile gerçekleşti. Düzenlenen gecede sanatçılara destek için Aşık Mahzuni Şerif'in sazı açık artırma usulü ile satışa çıkarıldı. 155 bin TL'den satılan sazı Gül Bektaş aldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Haziran 2021 15:00

Halk TV'nin, salgında yalnız bırakılan müzisyenlere soluk olmak için düzenlediği destek gecesinde usta isimler sahne aldı.  Serhan Asker sunumundaki Görkemli Hatıralar, 'Dayanışmanın Adı Müzik'  özel yayınına katılan sanatçılar Ali-Aysun Kocatepe, Soner Olgun, Ender Balkır, Belkıs Akkale, Hilmi Yarayıcı, Vahit Berkay, Onur Akın, Çelo Boluz, Kahtalı Mıçı, Mazlum Çimen, Hüseyin Turan, Emrah Karaca, Mustafa Özarslan, Grup Gündoğarken, Grup Redd müzikleriyle geceye renk kattı.


Aşık Mahzuni Şerif'in sazı satışa çıkarıldı

Gecede, sanatçılara destek amacıyla Aşık Veysel Kültür Derneği'nce toplanan bağışın yanı sıra 2002 yılında kaybettiğimiz büyük halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in sazı açık arttırma ile sazı satışa çıkarıldı.

Mahzuni Şerif'in sazını alan kişi açık arttırmada 155 bin TL veren ile Gül Bektaş oldu. Bektaş canlı yayına telefon ile bağlanarak duygularını dile getirdi.