Alec Baldwin, 'Birini kaza ile öldürmenin nasıl bir his olduğunu merak ediyorum' demiş

Rol aldığı filmin setinde silahla 'yanlışlıkla' filmin görüntü yönetmenini öldüren ve yönetmeni de yaralayan oyuncu Alec Baldwin'in 2017 yılında yaptığı paylaşım gündeme geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Ekim 2021 12:18
Alec Baldwin, 'Birini kaza ile öldürmenin nasıl bir his olduğunu merak ediyorum' demiş

"Rust" (Pas) filminin çekimleri esnasında kurusıkı silahın kaza ile ateşlemesinin ardından setteki görüntü yönetmeni ve yönetmeni vuran ve görüntü yönetmeninin ölümüne sebebiyet veren Alec Baldwin'in daha önce attığı bir tweeti gündeme geldi.

Baldwin'in gündeme gelen tweet'inde, "Birini kaza ile öldürmenin nasıl bir his olduğunu merak ediyorum" ifadelerini kullandığı görüldü.


Baldwin, 2017 yılında Twitter’dan yaptığı paylaşımında Güney California’da bir polisin yanlışlıkla birini öldürmesini eleştirerek, “Birini kaza ile öldürmenin nasıl bir his olduğunu merak ediyorum” demişti. Baldwin’in polisi eleştirdiği olayda, Huntington Beach bölgesinden bir polis memuru, bir erkeği silahıyla vurarak öldürmüş, olayın kaza olduğu söylenmişti.

Edinilen bigiye göre, 'yanlışlıkla' gerçekleştiği düşünülen olayda görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybetti. Filmin yönetmeni Joel Souza ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Polisin sorguya aldığı Baldwin’e herhangi bir suçlama yöneltilmezken soruşturma devam ediyor. Baldwin ise serbest bırakıldı.

Gazeteci Rick Folbaum, polis sorgusundan sonra Baldwin’in ağladığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.