Kadınlar futbolda olmamalı demişti: Demirören Medya ile anlaştı

Kadınlar futbolda olmamalı demişti: Demirören Medya ile anlaştı

Spiker Melih Şendil, Demirören Medya’nın sahibi olduğu D-Smart’la anlaştı. Şendil, kadınların futbolda olmaması gerektiğini ifade ettiği sözleriyle gündeme gelmişti.

Futbol spikeri Melih Şendil, "Ben başkan olsam pembe forma yaptırmam" sözleriyle gündeme gelmişti. Cinsiyetçi söylemlerine gelen kamuoyu tepkisinin ardından 12 Ağustos’ta Türkiye futbol liglerinin Katar kökenli yayıncısı beIN Sports’tan kovulan Şendil, Demirören Ailesi'nin sahip olduğu ve Demirören Medya bünyesinde faaliyet gösteren yayın platformu D-Smart ile anlaştı.

Şendil'in D-Smart bünyesine katıldığı 'Yayın ekranı' nın Twitter hesabından yapılan paylaşımla bildirildi. Paylaşımda "BİLGİ | Melih Gümüşbıçak ve Melih Şendil, D-Smart ailesine katıldı. İki ünlü spiker bundan böyle LaLiga ve İspanya Basketbol Liglerindeki maçların anlatımıyla ekrana gelecek!" denildi.

Melih Şendil, Şampiyonlar Ligi’ndeki Real Madrid ve Manchester City maçının ardından yayınlanan 8 Ağustos tarihli programda, “Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam” dedikten sonra büyük tepki çekmişti. Şendil’e sadece kamuoyu değil, kanalda birlikte çalıştığı kadın spikerler de tepki göstermişti.

Şendil, kendisine yönelik tepkilerin ardından özür dileyerek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cinsiyet ayrımcılığına her zaman kati bir şekilde karşı çıkan beIN SPORTS ailesinin yani sıra, başta tüm kadınlardan ve izleyicilerimizden dün akşamki ‘Maç Sonu’ programında yaptığım niyetimi asan yorumlar nedeniyle kırgın olan saygın halkımızdan içtenlikle özür dilerim” ifadelerini kullanmıştı.

Spor