İskenderun'da çatışma: Patlama meydana geldi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde güvenlik güçleri şüphelendiği teröristleri takip etti. Takip sonucu çatışma çıktı. Çatışmada bir teröristin etkisiz hâle getirildiği esnada patlama meydana geldi.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamada bazı evler zarar gördü. Güvenlik güçleri bölgede geniş önlemler aldı. Hatay Valisi Rahmi Doğan patlamada can kaybı olmadığını söyledi.

İHA'da yer alan bilgiye göre yaşanan çatışmada İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı ve 2 vatandaş yaralandı.

Süleyman Soylu: İkisi de elde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ilk açıklamasını Twitter üzerinden yaptı. Soylu, "Aferin kahramanlarımıza, ikisi de elde, hikayesini anlatacağız" ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2020-10-26-23-05-18.png

Hatay Valisi: İki teröristten biri etkisiz hâle getirildi, bu esnada patlama meydana geldi

Hatay Valisi olaya ilişkin ilk açıklamayı yaptı. Can kaybı bulunmadığını söyleyen vali, "Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilecektir." ifadelerini kullandı.

CHP'den ilk tepki

CHP’den terör saldırısına tepki geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda terör saldırısını lanetlediğini söyledi. Öztrak, “Hatay İskenderun ’da meydana gelen terör saldırısını lanetliyorum. Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz. Yaralı güvenlik görevlimize şifa, tüm İskenderun halkına geçmiş olsun diliyorum” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2020-10-26-22-38-51.png

Evlerdeki hasar vatandaşların çektiği fotoğraflara yansıdı:

ev.jpg

Patlamanın ardından bir açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Soylu, "Aferin kahramanlarımıza İkisi de elde Hikayesini anlatacağız #İskenderun." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Twitter hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı: Hatay’da gerçekleştirdikleri başarılı terörle mücadele operasyonu nedeniyle kahraman güvenlik güçlerimizi tebrik ediyorum. Tüm Hataylı kardeşlerime geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi her türlü saldırıdan, felaketten, hain emellerden korusun.