Kur'an kursunda istismar davasında sanık aileleri avukatlara ve davacı ailelere saldırdı

Kur'an kursunda istismar davasında sanık aileleri avukatlara ve davacı ailelere saldırdı
Erzurum'da 7 çocuğun tecavüz ve cinsel istismara uğramasına ilişkin davada Kur'an kursu yöneticisi ve hademesi tutuklandı. Karar sonrası sanık aileleri, avukatlara ve davacı ailelere saldırarak tehdit etti.

Erzurum'un Palandöken ilçesinde bulunan Diyanet'e bağlı bir erkek yatılı Kur’an kursunda 7 çocuğun tecavüz ve cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin görülen davada Kur'an kursunun yöneticisi ve hizmetlisi tutuklandı. Müştekilerin beyanda bulunduğu ve ilk savunmalarını verdikleri davada karar çıkması sonrası sanık aileleri, davacı ailelere saldırdı.

'Dava sonrası saldırıya uğradık'

halktv.com.tr'ye konuşan davanın avukatlarından Ahmet Kılınç, dava sonrası saldırıya uğradıklarını, ölüm tehdidi aldıklarını söyledi. Güvenliklerini sağlayabilmek için arka kapıdan çıkmak zorunda kaldıklarını söyleyen Kılınç, şu an güvenli bir alana geçtiklerini aktardı.

'Bana 'Seni öldüreceğim' dediler'

Dava sonrası halktv.com.tr'ye konuşan davacı ailelerden biri ise karardan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Sanıkların mahkemede hiçbir suçlamayı kabul etmediklerini aktaran davacı, "Karardan sonra karşı taraf bize saldırdı. Polisler engel oldu. Bize beddualar ettiler. Öyle bir durum oldu ki sanki biz haksız yere dava açmışız" dedi. Bütün oklarının kendilerinin üstünde olduğunu söyleyen davacı, "Hayati tehlikemiz var. Bana 'Seni öldüreceğim' dediler. Bu saatten sonra ne malum bana pusu kurmayacakları" ifadelerini kullandı.

'Korkmuyoruz, hesap soruyoruz'

Davayı takip eden Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği de karar sonrası yaşanan saldırıyı sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Paylaşımda "Erzurum’da Kuran kursunda istismara uğrayan çocukların davasında, diğer sorumlular olan belletmenler de tutuklandı. Avukatlarımız belletmen ailelerinin saldırısına uğradı. Korkmuyoruz, hesap soruyoruz. Geçmiş olsun Çisel, Ahmet" ifadelerine yer verildi.

Kaynak:halktv.com.tr