Kızılcahamam’da 2. Şule Çet vak’ası mı?

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesine iş görüşmesi için gittiği belirtilen Gamze Acar’ın, konakladığı otelin 5. katından atlayarak intihar ettiği iddia edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Ağustos 2021 14:16
Kızılcahamam’da 2. Şule Çet vak’ası mı?

Nazlıcan Ermiş - Halk TV

17 yaşındaki Gamze Acar'ı, yakınlarının, iş görüşmesi için Kızılcahamam’a götürdüğü belirtiliyor.
31 Ekim'de Kızılcahamam'da bir otelde konaklayan Gamze Acar’ın, 1 Kasım Pazar sabahı saat 8-9 arasında otelin 5. katından atlayarak intihar ettiği belirtildi.

Ailenin şüphesi üzerine Acar'ın nasıl öldüğü araştırılmaya başlandı. 3 şüpheliden 2'sinin gözaltında olduğu bilgisi var.

Aileye yakın bir kaynak halktv.com.tr'ye şunları anlattı:
"İş görüşmesi için Kızılcahamam’a gitmiş. İnternetten bulmuş. Otel yönetimi ile mi görüşmeye gitmiş bilmiyoruz. Polis, gözaltındaki kişilerle ilgili bilgi vermiyor. Adli Tıp Raporu'nu bekliyoruz. İntihar edecek birisi değildi."

Şüpheli ölümde adı geçen Kızılca Vadi Termal Oteli'nin yöneticisi de halktvcomtr'ye konuştu. Şunları anlattı:

"Cumartesi günü bizim otelimizde kalanlar arabayla bu kızı alıp Kızılcahamam'a getiriyorlar. Nereden tanışıyorlar ya da tanışıyorlar mı bilmiyorum. Otele geldiklerinde kızın yaşı 18'den küçük olduğu ve bize kimlik ibraz etmek zorunda olduğu için ailenin muvaffakatnamesi olmadan içeri almayız. Bu bilindiği için bir kargaşaya getirilerek, resepsiyona kayıt yaptırmadan odaya çıkarıyorlar. Gece 01-1.30 gibi odaya çıkıyorlar ve sabah bu olay gerçekleşiyor. 8.30-9 civarlarında. Biz sadece bu kadarını bilebiliyoruz. Olay yeri inceleme de gelerek odada inceleme yaptı. Olaya ilişkin ancak bu kadarını biliyoruz."

Aynı yetkili, "gözaltındaki kişiler otel çalışanınız mı?" sorusuna da şöyle cevap verdi:

"Otel çalışanı değil, bizimle bağlantılı kişiler değil. Parasını verip otelde konaklayan kişiler. Kızın da bizimle bir bağlantısı yok. Bize iş başvurusuna gelmiş değil, bizimle hiçbir alakası yok. Biz bunu emniyette de söyledik. Hatta emniyette ifade verenler buraya gizli şekilde soktuklarını da ifadelerinde belirtmişler."

Hayatını kaybeden Gamze Acar'ın cenazesi ailesi tarafından Antalya'ya defnedilmek üzere yola çıktı. 

antalya.jpg