Gözaltındaki Alparslan Kuytul: Bu işi birileri planladı

Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul bu sabah 06.00’da evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Kuytul’un Adana'da kaçırılan Koray Sarısaçlı soruşturması nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Kuytul’un savcılık ifadesinde, “Bu işi birilerinin planladığını düşünüyorum” dediği öğrenildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Mayıs 2022 12:16
Gözaltındaki Alparslan Kuytul: Bu işi birileri planladı

Alparaslan Kuytul’un avukatı Bilal İpek halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada müvekkilinin iş insanı Koray Sarısaçlı’nın kaçırılması nedeniyle gözaltına alındığını söyledi. Avukat İpek, “Koray Sarısaçlı ilk ifadesinde ‘beni kaçıranlar bunlar değildi’ diyordu. Ne olduysa birkaç ay sonra ifadesini değiştirdi. İfadesini değiştirdikten 6-7 ay sonra ise müvekkilim gözaltına alındı. Müvekkilimin savcılık ifadesi tamamlandı. Şimdi savcılığın kararını bekliyoruz” dedi.

'Bu olay düzmece olabilir'

Alparslan Kuytul’un ise savcılık ifadesinde şu ifadeleri kullandığı öğrenildi: “Bu kaçırılma olayının benimle bir alakası yok. Koray Sarısaçlı’nın ifadeleri ise tamamen soyut. Bu olay düzmece olabilir. Bu işi bir takım güçlerin planladığını düşünüyorum.

Ne olmuştu?

Adana'da 8 Eylül 2021 günü maskeli ve eldivenli 4 kişi tarafından kaçırıldığını öne süreniş insanı Koray Sarısaçlı, kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın kurucusu Alparslan Kuytul'un talimatıyla kaçırıldığını öne sürmüştü. Elektroşok cihazı ve sopalarla işkence gördüğünü söyleyen Sarısaçlı, "Farklı günlerde toplamda 7 milyon dolarlık senet imzalamam karşılığında beni serbest bıraktılar. Gördüğüm işkenceleri söylememem için beni video kaydına aldılar. Gözlerim kapalı işkence yapıyorlardı" dedi.