Zihinsel Engelli Genç Kıza Cinsel Saldırı!

Zihinsel Engelli Genç Kıza Cinsel Saldırı!
Balıkesir'de zihinsel engelli genç bir kıza cinsel saldırıda bulunarak hamile kalmasına sebep olan minibüs şoförü Adnan Gidik gözaltına alındı. Genç kızın doğum yaptığı bir erkek bebek dünyaya getirdiği öğrenildi.

Mart ayında meydana gelen olayda, iddiaya göre; zihinsel engelli N.B., annesi G.B. ile komşuları minibüs şoförü Adnan Gidik'in tarlasına çalışmaya gitti. Gidik, N.B.'ye başka bir iş vereceğini söyleyerek tarladaki kulübeye götürdü. Burada N.B.'ye cinsel saldırıda bulunan Adnan Gidik, yaşananları kimseye anlatmaması konusunda N.B.'yi tehdit etti.

CİNSEL SALDIRI SONRASINDA HAMİLE KALDI

N.B.'nin karnının büyüdüğünü fark eden akrabaları, yaptıkları test sonrasında hamile olduğunu öğrendi. Aile, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. N.B. psikolog ve avukat eşliğinde alınan ifadesinde yaşadıklarını anlattı ve çocuğu doğurmak istemediğini söyledi. N.B. ayrıca kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ileri sürdüğü Gidik'ten şikayetçi oldu. Savcılığının talimatı ile harekete geçen jandarma, 17 Kasım'da Gidik'i gözaltına aldı.

zihinsel-engelli-dogum-yapti-cinsel-saldiri-suphelisi-tutuklandi-1200-dhaphoto1.jpg

DOĞUM YAPTI

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gidik, tutuklandı. N.B. ise 24 Kasım'da doğum yapıp, bir erkek bebek dünyaya getirdi.

KADIN DERNEKLERİ SORUŞTURMANIN TAKİPÇİSİ

N.B. ve ailesine destek veren Sil Baştan Kadına Yönelik Şiddet ve Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Ayşegül Küçükafacan, kendini koruyamayacak durumda olan bir kadına karşı işlenen bu suçun gerek soruşturma gerekse kovuşturma aşamasında takipçisi olacaklarını belirtti.

Kaynak:DHA

Etiketler :