Yürek Yakan Görüntü: Anne Oğul Tek Tabutta!

Yürek Yakan Görüntü: Anne Oğul Tek Tabutta!
Osmaniye'den Eskişehir'e gelen Osman Nuri Keskin, sokak ortasında 31 yaşındaki kızı Merve Karabaş ve 7 yaşındaki torununu öldürdü. Anne oğul tek tabuta konularak defnedildi.

Osmaniye’de oturan Osman Nuri Keskin, dün otomobiliyle geldiği Eskişehir’de Tarım İl Müdürlüğü’nde ziraat mühendisi olan kızı Merve Karabaş ve torunu Ata Alp Karabaş’ı Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi’ndeki evlerinden çıktıkları sırada tabancayla vurarak öldürdü.

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde yapılan otopside anne ve oğlun 2’şer kurşunun isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

68268.jpg

ANNE OĞUL TEK TABUTTA

Hastanedeki işlemlerinin ardından Merve ve oğlu Ata Alp Karabaş’ın cansız bedenleri aynı tabuta konuldu. Yakınları tarafından alınan cenazeler olayın yaşandığı Odunpazarı ilçesine bağlı Emek Mahallesi Yanartaş Sokağa getirildi. Burada Merve Karabaş’ın eşi Ahmet Karabaş, annesi Hatice Keskin ile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Evin önünde helallik alınması ve dua edilmesinin ardından cenazeler, Erenköy Mahallesi Merkez Camii’ne getirildi. Merve Karabaş’ın İl Sağlık Müdürlüğü’nde çalışan eşi Ahmet Karabaş, taziyeleri kabul ederken gözyaşı döktü.

Cami imamı Merve ve oğlu Ata Alp’in tek tabuta konulduğunu ifade ederek, “Başımıza ne zaman ne geleceği belli değil. Hayatı tesadüfen yaşamamak lazım. Yavrum ve annesi bir tabuttalar. Onun için yaşarken bize ne emredildiyse, öyle yaşamalıyız. Rabbimize kulluğu öyle yapalım” dedi.

68268-2.jpg

ÇÖP ATMAYA GİTTİĞİ İÇİN KURTULDU

Merve Karabaş ve oğlu Ata Alp Karabaş, cenaze namazının ardından Asri Mezarlık'ta gözyaşları arasında yan yana mezarlarda toprağa verildi. Cenazeye katılan ve eşi Osman Nuri Keskin’in saldırısından sokağın köşesine çöp atmaya gittiği için kurtulan Hatice Keskin de büyük üzüntü yaşadı. Ağlayan ve zaman zaman yürümekte güçlük çeken Keskin'i, yakınları teselli etmeye çalıştı.

68268-3.jpg

1 AY ÖNCE BOŞANMA DAVASI AÇILDI, UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRILDI

Osmaniye’de oturan katil zanlısı Osman Nuri Keskin ile eşi Hatice Keskin arasında anlaşmazlık yaşandığı, bu nedenle Hatice Keskin'in 1 ay önce boşanma davası açıp, Eskişehir’deki kızının yanına geldiği tespit edildi.

68268-1.jpg

Hatice K.’nın eşi Osman Nuri K. hakkında uzaklaştırma ve tedbir kararı aldırdığı, ikametlerini öğrenmemeleri için de ev adreslerine gizlilik kararı aldırdığı belirlendi.

Kaynak:DHA