Yıkmaya Çalıştıkları Evin Altında Kaldılar

Yıkmaya Çalıştıkları Evin Altında Kaldılar
Çorum'un İskilip ilçesinde damat ve kayınpederi yıkmaya çalıştıkları evin çökmesi sonucu enkaz altında kaldı.Olay, Meydan Mahallesi Tuzcu Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ahmet Çintiriz ve kayınpederi Kazım Traş...

Çorum'un İskilip ilçesinde damat ve kayınpederi yıkmaya çalıştıkları evin çökmesi sonucu enkaz altında kaldı.

Olay, Meydan Mahallesi Tuzcu Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ahmet Çintiriz ve kayınpederi Kazım Traş kendilerine ait kullanılmayan evi yıkmaya çalıştıkları sırada evin çökmesi sonucu enkaz altında kaldı.

Büyük bir gürültüyle evin yıkıldığını gören vatandaşlar itfaiye ve sağlık görevlilerini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine İskilip Belediyesi itfaiye ekibi ve sağlık görevlileri sevk edildi. Can pazarının yaşandığı olayda itfaiye ekipleri yıkılan evin enkazı altında kalan damat ve kayınpederi sağlık görevlilerinin de yardımıyla çıkardı.

Olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan yaralılar, ambulanslarla İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralılardan Ahmet Çintiriz, ilk müdahalenin ardından Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

KAYMAKAM OLAY YERİNE GELDİ

Olayın duyulması üzerine İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, olay yerine geldi. Kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Gürsoy, yetkililerden bilgi aldı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.