Veli Okulda Dehşet Saçtı! Sınıf Basıp Öğretmene Saldırdı

Kocaeli'de skandal bir olay meydana geldi. Darıca Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu'nda bir veli sınıfı basıp öğretmene saldırmaya çalıştı. Gözü dönen veliyi onlarca kişi zar zor engelledi. O anlar kameralara yansıdı

Eğitimde şiddet haberlerinin adresi bu kez Kocaeli oldu. Darıca'da bulunan Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu'nda bir veli dehşet saçtı.

BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ KAVGA ETTİ, BABA SINIFI BASTI

İddiaya göre; dün birinci sınıf öğrencisi 2 kız çocuğu, kavga etti. Akşam eve giden öğrencilerden biri, kavgayı babası M.A.'ya anlattı. Bu sabah okula gidip, kızının okuduğu sınıfa giren M.A., sınıf öğretmeni Burak Laçin'den çocuğu ile kavga eden öğrenciyi kendisine göstermesini istedi. M.A., Laçin'den olumsuz cevap aldı. Bunun üzerine M.A. okula çağırdığı yakınları ile öğretmen Laçin'in üzerine yürüdü.

adsiz-tasarim.png

BAŞKA ÖĞRETMEN DARP RAPORU ALDI

Diğer öğretmenler araya girerken, öğretmen Mehmet Demir tekme ve yumrukların hedefi oldu. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı. Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden Demir darp raporu aldı. Şikayet sonrası veli M.A. da gözaltına alındı.

adsiz-tasarim-1.png​​​​​​​

Olaya şahit olan diğer öğretmenler saldırganı sınıftan uzaklaştırmaya çalıştı. Başka bir öğretmenin ise "Acil" diyerek polisi aradığı duyuluyor.

O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medya gündem olan görüntüler büyük tepki çekti.

Sosyal medya kullanıcıları okullardaki güvenliklerin yetersiz olduğunu dile getirdi.

adsiz-tasarim-2.png​​​​​​​

ÖĞRETMENLERDEN TEPKİ

Olaydan sonra öğretmenler ve sendika temsilcileri, okulda bir araya geldi. Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş) Kocaeli 2 No'lu Şube Başkanı Bülent Metin, "Bugün Darıca ilçemizde yine öğretmene saldırı nedeniyle bütün sendikalar buradayız. Maalesef ki bu olayların sonu geleceğe benzemiyor. Acilen tedbir alınmasını istediğimizi aslında 10 Mayıs'ta bütün sendikalar iş bırakarak, ülkenin meydanlarını doldurarak göstermiştik; ama görünen o ki ülkeyi yönetenler, bundan gerekli dersi almamışlar. Aslında 10 Mayıs'ta sosyal medya üzerinden 'Bir an önce yasayı çıkartacağız' diyen bakanlık maalesef ki hala resmen harekete geçmiş değil. Bizlerin adeta birer birer okullarda can vermesini bekliyorlar. Sendikalar olarak buna sessiz kalmayacağız. Birlik, bütünlük içinde bu duruma karşı öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

AYNI OKULDA İKİNCİ KEZ VELİ ŞİDDETİ!

Öte yandan aynı okulda Aralık 2023'te de yine bir veli şiddeti yaşanmıştı. görevli Sosyal Bilgiler Öğretmeni Volkan Ayhan ve Fen Bilgisi Öğretmeni Evren Türkeri, öğrenci velisi; anne, baba ve oğulları tarafından saldırıya maruz bırakılmıştı. Okulun içine ve sınıflara giren saldırganlar, öğretmenlere hakaret ederek vurmaya başlayınca okula polis çağrılmıştı.

Kaynak:DHA

Etiketler :