Uğur Dündar koronavirüse yakalandı

Gazeteci Uğur Dündar sosyal medya hesabından kötü haberi verdi. Usta gazeteci koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Ocak 2022 22:36
Uğur Dündar koronavirüse yakalandı

Gazeteci Uğur Dündar kendiyle ilgili kötü haberi sosyal medyadan duyurdu.

Twitter'dan açıklama yapan usta gazeteci, koronavirüse yakalandığını açıkladı. "Ülkedeki pozitif vaka patlamasından biz de nasibimizi aldık" diyen Dündar'ın paylaşımı şu şekilde:

"Ülkedeki pozitif vaka patlamasından biz de nasibimizi aldık ve Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. Neyse ki aşılarım tam. Şimdilik hafif seyrediyor. İyi dileklerinize şimdiden çok teşekkürler..."

Uğur Dündar kimdir?

28 Ağustos 1943'te İstanbul'da doğan duayen gazeteci Uğur Dündar Yasemin Baradan Dündar ile evli ve 3 çocuk babası.

1970 yılında TRT tarafından açılan bir sınavı kazanarak televizyon yapımcısı olarak çalışmaya başlayan Dündar, TRT'de 19 yılı aşkın süreyle çalıştı.

1992 yılında Show TV'ye geçen Uğur Dündar, 1994 yılında Hürriyet, Aydın Doğan'a satılmasından sonra 1995'te Show TV'ye veda edip Kanal D'ye geçti. 2000 yılında Show TV'ye geri dönüp Star TV'ye geçti. Star TV'de Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu ve Star TV'ye geçtikten sonra Star yazarı oldu. 2001 yılında ise Kiss TV ve Sabah Gazetesi'nde çalıştı. 2002 yılında atv'ye geçip tekrar Star TV'ye geçerek Star yazarı tekrar oldu. Ardından tekrar Kanal D'ye geçti. 2004 yılında CNN Türk ile ortak yayın yapmıştır.

2008 yılında Uğur Dündar son olarak Star Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürdü ve ana haber bülteni sundu. 2010 yılında yeniden Hürriyet'te çalıştı.

Bugüne kadar çok sayıda programa imza atan Uğur Dündar haber programı Arena'nın genel yönetmenliğini yaptı. Yıllardır ülkenin gündemini takip eden Arena programıyla çok sayıda ödülün sahibi oldu.

Dündar, ayrıca İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde "Televizyon Programcılığı" derslerinde lisansüstü hocalık yaptı.

Usta gazeteci şuanda Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta ve TELE1 Televizyonunda Demokrasi Arenası programını hazırlayıp sunmaktadır.