Uğur Arda Aydın’ın taciz davasında yeni gelişme

Uğur Arda Aydın’ın taciz davasında yeni gelişme
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda görev yapan Uğur Arda Aydın'ın meslektaşları Mana Alkoy ve Nazife Aksoy’u taciz ettiği iddiası ile hakim karşısına çıktı. Zincirleme şekilde cinsel taciz suçundan yargılanan Aydın için savcı mütalasını açıkladı.

Uğur Arda Aydın, 2012'de rol arkadaşı Mana Alkoy'a elle tacizde bulundu. Genç oyuncu, Aydın'a bu hareketinin senaryoda olmadığını söylese de olayı unuttu, Aydın hakkında şikayette bulunmadı. 2019'da ise Nazife Aksoy, Aydın'ın tacize uğradığını öne sürdü.

Aksoy'un aktardığına göre, provayı beklediği sırada yanına gelen Aydın, genç oyuncuyu zorla dudaklarından öptü. Aksoy, bu olayın ardından defalarca tacize maruz kalınca Aydın hakkında suç duyurusunda bulundu.

Nazife Aksoy ve Mana Alkoy tarafından yapılan şikayet üzerine Aydın hakkında İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde zincirleme şekilde cinsel taciz suçundan dava açıldı. Bugün ikinci kez hakim karşısına çıkan Aydın için savcı mütalasını açıkladı. Savcı, müşteki Nazife Aksoy bakımından sanığın atılı suçunun sabit olması sebebi ile cezalandırılması talep etti.

Mahkeme karar için duruşmayı 21 Eylül 2021 saat 13:30’a erteledi.