Uğur Arda Aydın'ın taciz davası yarın görülecek

Uğur Arda Aydın'ın taciz davası yarın görülecek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda meslektaşları Mana Alkoy ve Nazife Aksoy’u taciz ettiği iddia edilen oyuncu Uğur Arda Aydın, zincirleme şekilde cinsel taciz suçundan yarın tekrar hakim karşısına çıkacak.

İddiaya göre Uğur Arda Aydın, 2012'de rol arkadaşı Mana Alkoy'a elle tacizde bulundu. Genç oyuncu, Aydın'a bu hareketinin senaryoda olmadığını söylese de olayı unuttu, Aydın hakkında şikayette bulunmadı. 2019'da ise Nazife Aksoy, Aydın'ın tacize uğradığını öne sürdü.

Aksoy'un aktardığına göre, provayı beklediği sırada yanına gelen Aydın, genç oyuncuyu zorla dudaklarından öptü. Aksoy, bu olayın ardından defalarca tacize maruz kalınca Aydın hakkında suç duyurusunda bulundu.

Nazife Aksoy ve Mana Alkoy tarafından yapılan suç duyurusunun ardından Uğur Arda Aydın hakkında soruşturma başlatıldı. Aydın; iddiaların asılsız olduğunu, kendisinin Şehir Tiyatroları'nda üst düzey bir göreve getirilme durumu olduğu için hakkında iftira atıldığını iddia etti. Aydın, Alkoy'un kalçasına mizansen amaçlı vurduğunu, bu davranışının taciz olmadığını ileri sürdü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda meslektaşları Mana Alkoy ve Nazife Aksoy’u taciz ettiği iddia edilen oyuncu Uğur Arda Aydın, zincirleme şekilde cinsel taciz suçundan ilk kez 4 Mart'ta hâkim karşısına çıkmıştı.

Uğur Arda Aydın yarın tekrar hakim karşısına çıkacak.