TÜRKMENLERE ÇUKUROVA’DAN YARDIM TIR’I

TÜRKMENLERE ÇUKUROVA’DAN YARDIM TIR’I
Çukurova Belediyesi’ne ait yardım TIR’ları Irak’ta yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kardeşlerimiz kendilerini yalnız hissetmesinler, biz buradayız, kalbimiz...

Çukurova Belediyesi’ne ait yardım TIR’ları Irak’ta yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere yola çıktı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kardeşlerimiz kendilerini yalnız hissetmesinler, biz buradayız, kalbimiz onlarla” dedi.

11144888_10204024148065404_80596762_o

MECLİS KARARI HEMEN HAYATA GEÇİRİLDİ

Çukurova Belediye Meclisi’nde CHP, MHP ve AKP’li üyeler, Irak’taki Yahyava kampında barınan Türkmenlere yardım edilmesi için ortak karar almışlardı. Karar kısa süre içinde hayata geçirildi. Un, şeker, nohut, fasulye, yağ, mercimek ve çadırdan oluşan yardım malzemelerinin yüklendiği iki TIR Çukurova Belediye binası önünden Irak’a hareket etti. Yardımın 30 ton olduğu belirtildi.

[youtube

 TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZ YALNIZ DEĞİL

İnsani yardım malzemeleriyle yüklü iki TIR’ın yolcu edilmesi sırasında bir değerlendirme yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Irak’taki Yahyava kampında barınmak zorunda kalan Türkmen kardeşlerimizin bir aylık ihtiyacını karşılayacak miktarda yardım malzemesini göndermekten son derece mutluyuz. 3 bin Türkmen kardeşimiz kendilerini yalnız hissetmesin, buradayız ama kalbimiz onlarla birlikte atıyor” diye konuştu.

MECLİSE VE KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

Iraklı Türkmenlere yardım edilmesi yönünde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sıcak bir yaklaşım sergilediğini ve bu anlayışı hemen hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Soner Çetin, “Belediye meclisimizin de bu yönde insani değerleri öne alarak yaptığı değerlendirme her türlü takdirin üzerindedir. Biz nerede ezilen insanlar varsa, kim ve ne olduklarına bakmaksızın gücümüz oranında elimizi uzatırız” dedi.

11158182_10204024149065429_254725554_n