TRT'den Akp'ye Jest!

TRT'den Akp'ye Jest!
RTÜK raporunda, TRT Türk’ün 1-7 Mayıs tarihleri arasında parti mitinglerinde yalnızca AKP'ye yer vediği ortaya çıktı.Sözcü'nün haberine göre;YSK’ya sunulan RTÜK raporunda, TRT Türk’ün 1-7 Mayıs tarihleri arasında parti...

RTÜK raporunda, TRT Türk’ün 1-7 Mayıs tarihleri arasında parti mitinglerinde yalnızca AKP'ye yer vediği ortaya çıktı.

Sözcü'nün haberine göre;

YSK’ya sunulan RTÜK raporunda, TRT Türk’ün 1-7 Mayıs tarihleri arasında parti mitinglerinde AKP’ye 2 saat 17 dakika 45 saniye ayırırken, diğer 3 partiye ise ‘sıfır dakika’ ayırdığı görüldü. Kamu kuruluşu olan TRT’nin bu tavrı muhalefette büyük tepki çekti.

İşte TRT ve diğer “yandaşların” karnesi

TRT Türk (1-7 Mayıs):

Mitinglerde AKP’ye 2 saat 17 dakika 45 saniye ayırırken, CHP, MHP ve HDP’ye “sıfır dakika” ayırdı. Devletin kanalı, bu tarihler arasında muhalefet partilerin mitinglerine 1 saniye bile ayırmadı. Yine TRT Türk, aynı tarihler arasındaki haberlerinde de AKP’ye 69 dakika ayırırken, CHP’ye 8, MHP’ye 5 dakika 56 saniye, HDP’ye ise 2 dakika 28 saniye ayırdı.

TGRT Haber (1-7 Mayıs):

Haberlerde AKP’ye 56 dakika 2 saniye, CHP’ye 1 dakika 26 saniye, MHP ve HDP’ye “sıfır” dakika yer verdi.

Mitinglerde AKP’ye 6 saat 11 dakika, Saadet Partisi’ne 15 dakika, CHP, MHP ve HDP’ye “sıfır” dakika yer verdi.

Kanal 24 (1-7 Mayıs):

Haberlerinde AKP’ye 1 saat 11 dakika, CHP, MHP, HDP’ye “sıfır” dakika yer verdi. Mitinglerde AKP’ye 15 saat, diğer partilere “sıfır dakika” zaman ayırarak rekora imza attı.

TV Net (1-7 Mayıs)

Mitinglerde AKP’ye 7 saat 20 dakika ayırırken, CHP’ye sadece 17 dakika, MHP’ye 7 dakika 10 saniye, HDP’ye ise hiç yer vermedi.

360 TV (1-7 Mayıs):

Haberlerinde AKP’ye 1 saat 26 dakika ayırırken, CHP, MHP ve HDP’ye yönelik sadece 1 haber yaptı o da bu partilerin aleyhlerine. Yine YSK’ya iletilen raporlarda Halk TV’nin CHP,  Ulusal TV’nin de Vatan Partisi lehine “ihlalde bulunduğu” görüldü.