Trabzon'da "Hükümet istifa" sloganları

Trabzon'da döviz kurundaki artışları ve zamları ve protesto etmek için vatandaşlar sokağa çıktı. Yürüyüş yapan kalabalık grup "Bu ses tencere tavası boş olanların sesi, hükümet istifa" sloganları attı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Kasım 2021 21:22
Trabzon'da "Hükümet istifa" sloganları

Türk Lirası'nın yabancı para birimleri karşısında rekor değer kaybı ve ekonomideki kötü gidişat protestoları devam ediyor. Trabzon'da döviz kurundaki artışları ve zamları protesto etmek için halk sokağa çıktı.

Trabzon Halkevi'nin sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülere göre, "Bu ses tencere tavası boş olanların sesi, hükümet istifa" sloganları atıldı.

Uzun Sokak’ta buluşan Trabzonlular, tencere tava çalarak, “Hükümet istifa” sloganlarını atarak Meydan Park’a yürüdü. Yürüyüş sırasında yoksullaşmaya dikkat çekilen konuşmada şunlar dendi:

"Bu ses yoksulların sesi. Bu ses tenceresi tavası boş olanların sesi. Yani hepimizin sesi. Esnafın pandemide borçları birikti. Bu esnaf bu kirayı nasıl ödeyecek, soran yok. Bu öğrenci bu burslarla bu kredilerle nasıl geçinecek, soran yok. Bu işçiler asgari ücretle ay sonunu nasıl getirecek, soran yok. Bu memurlar ay sonunu nasıl getirecek, soran yok. Bizi ölüme mahkum ettiler. Yaşamaya yaşamıyoruz, ölmeye ölmüyoruz. Böyle düzen, böyle sistem olmaz. Bizim ekmek arası soğan yiyip susmaya niyetimiz yok. Bu düzen böyle gitmez."