Tıbbi Sekreterin Kariyerinde 'Sıçrama'! Daire Başkanlığına Atandı!

Tıbbi Sekreterin Kariyerinde 'Sıçrama'! Daire Başkanlığına Atandı!
Balıkesir'de hastanede tıbbi sekreter olarak çalışan Aynur Tuncer'in, Ticaret Bakanlığı'na Daire Başkanı olarak atanması günde oldu. Atamayı sosyal medya hesabından paylaşan İYİ Parti Milletvekili Gürban, " Sende uzman yardımcılığı sınavına gir, çalış çabala uzman ol, en son 60 yaşında falan belki daire başkanı olursun." diyerek tepki gösterdi.

Balıkesir'in Edremit ilçe Devlet Hastanesi'nde tıbbi sekreter olarak görev yapan Aynur Tuncar'ın, Ticaret Bakanlığı'na Daire Başkanı olarak atanması, torpil tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

gq8ndf1wsaaorkr.jpg

Atama kararına tepki gösteren İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, sosyal medya hesabından, "Bu nasıl bir güç! Bunu yapan her kimse heykeli Balıkesir Şehir Meydanı’na dikilmeli" şeklinde sert bir eleştiri getirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında öğretmenin içtiği çayı bile kısıtladığı dönemde, Aynur Tuncar'ın kariyerinde bu tür bir sıçrama yapması dikkat çekici oldu.

Gürban, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Bu nasıl bir güç.. Bunu yapan her kimse heykeli Balıkesir Şehir Meydanı’na dikilmeli. Adam tıbbi sekreteri Ticaret Bakanlığı’na “DAİRE BAŞKANLIĞI” kadrosuna geçirtiyor. Tıbbi sekreteri ha ! Tıbbi sekreter ne iş yapar ? Sağlık kurum ve kuruluşlarında randevu hizmetlerini ve hasta kabul işlemlerini yapar. Hastaya ait tıbbi ve idari kayıtları tutar, elektronik ve/veya sesli ortamlara kayıt edilen tıbbi verileri tıbbi belgelere dönüştürür. Vay babo vay vay vay !! Sende uzman yardımcılığı sınavına gir, çalış çabala uzman ol sonra çalış çabala şef ol, ol ol ol en son 60 yaşında falan belki daire başkanı olursun.