Halk TV Canlı Yayın
Libya tezkeresi gündemiyle saat 14.00'da olağanüstü toplanacak olan Meclis Genel Kurulu öncesi TBMM koridorlarında ilginç anlar yaşandı. CHP, İYİ Parti ve AKP'li isimlerin arasında geçen diyalog dikkat çekti.

Meclis koridorlarında, gerçekleşecek TBMM Genel Kurulu öncesi ilginç anlar yaşandı. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu ile AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaş arasında yaşanan tezkere diyalogunda Ağıralioğlu Akbaş'a, kendileriyle görüşen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun endişelerini giderecek yanıtlar veremediğini, Libya'daki iç savaşın ne kadar süreceğine dair bir tahminlerinin olmadığını ve Türk askerinin Libya'da çatışmalarda taraf olabileceğini söylediğini iletti.

Muhammet Emin Akbaş ise yalnızca 'devletin ve milletin yararına' karar vermelerini istemekle yetinebildi.

Gergin anlar

O sırada ikilinin konuşmasının gerçekleştiği yerden geçen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Akbaş'a "Sizi bir yanlıştan kurtaracağız" dedi. Akbaş'ın verdiği cevap üzerine ortam gerilince Engin Altay, "Mehmetçiği lejyoner gibi kullanmanıza izin vermeyeceğiz" deyince Akbaş "Mehmetçiğe sıfat takmak doğru değil" şeklinde çıkıştı. Altay ise, "Bu sizin yaptığınız şey, bunu söylemek sıfat takmak değildir" ifadelerini kullanarak olay yerini terk etti.

İlgili Haberler