“Terörü De Kadınlara Yönelik Şiddeti De Lanetliyoruz”

“Terörü De Kadınlara Yönelik Şiddeti De Lanetliyoruz”
ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, terör nedeniyle hemen her gün baba ocaklarına ateş düştüğünü belirterek terörü ve Özgecan Aslan cinayetinin yıldönümünde kadına karşı şiddeti lanetledi.“TERÖR...

ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, terör nedeniyle hemen her gün baba ocaklarına ateş düştüğünü belirterek terörü ve Özgecan Aslan cinayetinin yıldönümünde kadına karşı şiddeti lanetledi.

“TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada ülkenin adeta kan gölüne döndüğünü söyledi. Terör nedeniyle hemen her gün şehit haberlerinin geldiğine dikkati çeken Barut, Adana’nın en çok şehit veren illerden biri olduğunu kaydetti. Terörün bir insanlık suçu olduğunu vurgulayan Barut, terörün acıdan ve gözyaşından başka bir şey getirmediğini söyledi.  Terörün hiçbir haklı gerekçesinin olamayacağını dile getiren Barut,  “Hangi nedenle olursa olsun ve kimden gelirse gelsin terörü lanetliyoruz” dedi.

“ÖZGECAN’IN ARDINDAN HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ”

Açıklamasının devamında Özgecan Aslan cinayetinin üzerinden tam bir yıl geçtiğini aktaran Barut, “Özgecan’ımızın acısı ilk günkü gibi tazeliğini koruyor” diye konuştu.

Toplumda infial yaratan Özgecan cinayetinin kadına karşı şiddetin son bulması konusunda bir milat olacağı beklentisine karşın aradan geçen bir yılda hiçbir şeyin değişmediğini ifade eden Barut, kadın cinayetlerinin ve kadına karşı şiddet olaylarının hız kesmeden sürdüğünü bildirdi.

YETKİLİLERE ÇAĞRI

Bunun bir örneğinin de üç gün önce Adana’da yaşandığını dile getiren Barut, platonik aşığı tarafından darp edilen Türkan Sarıkaya’nın beyin kanaması geçirdiği için 3 gündür yoğun bakımda tedavi gördüğünü aktardı.

Kadına karşı şiddetin önlenmesinin öncelikli bir devlet politikası olarak ilan edilmesi ve gereklerinin yerine getirilmesi çağrısını yineleyen Barut, yetkilileri göreve davet etti.