Telefonla tehdit etti: O doktoru Konya’daki doktor gibi öldüreceğim

Telefonla tehdit etti: O doktoru Konya’daki doktor gibi öldüreceğim
Sakarya’da bir kadın sosyal medya hesabı üzerinden, doktor olan eşinin tehdit edildiğini "Eşimin bir hastası 184’ü arayıp ‘O doktoru Konya’daki doktor gibi öldüreceğim' diye tehdit edildi" paylaşımıyla duyurdu. Paylaşım sonrası harekete geçen polis ekiplerince yakalanan şüpheli hakkında adli işlem gerçekleştirildi.

Konya Şehir Hastanesi'nde doktor Ekrem Karakaya'nın katledilmesinin üstünden daha günler geçmişken sağlıkta şiddet haberleri gelmeye devam ediyor. Sakarya'da doktor eşi olan bir kadın, eşine gelen tehditleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Kadının paylaşımları sosyal medyada gündem oldu.

'Eşim hastası tarafından ölümle tehdit ediliyor'

İHA'nın aktardığı iddiaya göre, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kırık kolundan ameliyat olan ve kolu alçıya alınan bir şahıs, kolundaki şişlik ile morluklar nedeniyle ameliyatı yapan doktoru tehdit etti. Tehdit üzerine doktorun eşi sosyal medya hesabı üzerinden, “Ortopedi uzmanı eşim hastası tarafından ölümle tehdit ediliyor. Lütfen destek olur musunuz, daha çok kişiye ulaşmamız lazım. Eşimin (meslektaşım) bir hastası 184'ü arayıp ‘O doktoru Konya'daki doktor gibi' öldüreceğim' diyerek tehdit edildi” ifadelerine yer vererek yardım istedi.

Emniyet tehdit eden şahsı yakaladı

Doktorun ölümcül aldığı iddia edilen tehdit paylaşımı çok binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Harekete geçen Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan şahıs hakkında adli işlem gerçekleştirildi.