Tantunicide akıl almaz görüntü: Patron, artıkları çöpten toplattı

Kadıköy'de bir tantunicide, işletme sahibi çöpe atılan turşu biberleri toplattığı, 'israf oluyor' diyerek çalışanlarını azarladığı bir video gündem oldu. Görüntülerde işletme sahibi biberlerin ve etlerin yeniden servis edilmesini istiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Ocak 2022 14:44

Kadıköy'de bir tantunicide çekilen görüntüler tepkiye neden oldu. Görüntülerde işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberlerin tekrar yenilmek üzere çalışanına toplatılıyor.

Çalışanın tek tek biberleri ayıkladığı sırada işletme sahibi, "İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?" diyerek uyarıda bulunuyor.

Cep telefonuyla görüntüleri kaydeden işletmeci, personeline ise "Burayı kendi yeriniz gibi görmediğiniz müddetçe ensenizdeyim. Haftalık izinlerinizi de iptal ediyorum" şeklinde seslendiği duyuluyor.

Görüntünün işletme sahibi tarafından diğer şubelere gönderildiği öğrenildi. Tepki çeken görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı belirtildi

Ustadan skandal savunma

Yayınlanan görüntülerin ardından iş yerinde çalışan tantunici ustası "Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zaten 3 tane tabaklara bırakıyoruz. Patronumuz demiş ki aslında 'Fazladan bırakmayın ziyan oluyor' bazı arkadaşlar 6-7 tane bırakıyorlar onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu" dedi.

KAYNAK: DHA